Rahvusvaheline väntorelifestival FinEst 2015

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Soome Väntorelimängijate Ühingu poolt korraldatav linnakultuurifestival toob 4.-9. augustil Eestisse väntorelimuusika ja kõik sellega seonduva. Tänavatele ja kontsertpaikadesse saabub üle 30 väntorelimängija 10 erinevast riigist, toimub üle 20 kontserdi 5 erinevas Eesti paigas. Lääne-Euroopast pärit pikkade traditsioonidega kultuurivaldkond on oma koha leidnud ka Eestis ja Soomes. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi perepäeva raames toimuvale kontserdile saab osta sooduspileti, teised kontserdid on tasuta.
Soome-Eesti ühisfestival algas 31. juulil Soomes Hämeenlinnas, pühendusega Jean Sibeliuse 150. sünniaastapäevale. 4. augustil reisib festival Eestisse, kell 16.00 toimub väntorelikontsert Palmse mõisas ja 5. augustil väntorelipäev Rakveres. 6.-9. augustil toimub festivali põhiprogramm, kus esinemiskohtadeks Tallinna vanalinn, Tallinna Jaani kirik, Kadrioru park, Vabaduse väljak, Toompea, Tallinna Loomaaed, Paide Vallimägi ning Iloni Imedemaa Haapsalus. 8. augustil toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis väntoreli-teemaline perepäev, sissepääs muuseumi sooduspiletiga.
Korraldatav sündmus kujutab endast väntorelimängijate ning tänavakunstnike festivali vabaõhu- ja kirikukontsertide ning õhtuste festivaliklubidega. Koostöös Soome Varkause Mehaanilise Muusika Muuseumiga algatatud traditsioon on lisaks Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi mehaanilise muusika kollektsiooni uurimisele ja korrastamisele pannud aluse ka väntorelifestivalide traditsioonile. Senini on festivalid toimunud 2005. ja 2011. aastal Tallinnas ning 2006. 2008. ja 2013. aastal Tartus. 2015. aasta Eesti festival on pühendatud muusika-aastale ning 10. aastale esimesest väntorelifestivalist Tallinnas 2005. aastal.
tmm.ee/finest

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht