Rainer Kaasik-Aaslavi ehtenäitus “Hedonisti hall argipäev”

Rainer Kaasik-Aaslav
HEDONISTI HALL ARGIPÄEV
20.04. – 8.05.2017
HOP galerii
Tallinn
Hobusepea 2

Neljapäeval 20. aprillil kell 18.00 avatakse HOP galeriis ehtekunstnik Rainer Kaasik-Aaslavi näitus HEDONISTI HALL ARGIPÄEV.
Sõna hedonism tuleneb vanakreeka sõnast hēdonē, mis tähendab naudingut ning oma üleüldises tähenduses on püüdlus meeleliste naudinguteni ehk naudingu kõrgeimaiks eesmärgiks seadmine.
Paljud meie naudingud on ühekordsed, nagu esimene armumine, esimene seks, esimene kord kui… Iga järgnev kord on tegelikult kordus ja kordus pole kunagi nii huvitav kui esimene kord. Loed raamatut ja tegelikult tead, mis edasi saab, aga ikkagi loed, sest sulle meeldib, või oled harjunud. Laiendad piire, teed järgmisi asju esimest korda. Ühel hetkel tulevad aga piirid ette, tulenevad need siis moraalist, seadustest, mõlemast või millestki neljandast … saabub hedonisti hall argipäev kus kordub kõik tehtu isiklike piiride raames, ükskõik kui laiad need ka oleks. Tekib rutiin.

Näitus on autobiogaafiline vaade aegruumile ja rutiinile, milles end vabahärrana tituleerinud autor elab ja oma hedonistlikku maailmavaadet läbi ehtekunsti kajastab.

Rainer Kaasik-Aaslav on vabakutseline kunstnik ja põhikooli õpetaja. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna 2013 aastal. Näitustel osaleb aastast 2009. Tal on olnud 2 isiknäitust ja 3 näitust rühmituse OTSE! koosseisus. “Hedonisti hall argipäev” on tema teine isiknäitus Hop galeriis.

Näitus on osa 7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaali satelliitprogrammist. 7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal on rahvusvaheline kunstisündmus, mille käigus rakenduskunstnikud ja disainerid mõtestavad aega ja selle erinevaid käsitlusi. Tänavuse triennaali peanäitus “Ajavahe. Time Difference” on üleval Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 21.04 – 23.07.2017. Mahukas satelliitprogramm kestab märtsi lõpust kuni augusti alguseni. Lisainfo: www.trtr.ee.

Lisainfo:
Maria Valdma
HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 6462887
gsm: +372 5112350
e-mail: www.eaa.ee/hop
hop@eaa.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht