Regina-Mareta Soonsein Tartu Kunstimajas

Kolmapäeval, 24. oktoobril kell 17.30 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses galeriis Regina-Mareta Soonseina isikunäitus „Mõtteta mõte”.

Soonsein on näitusel soovinud eirata arusaama graafikast kui ajalooliselt väikeseformaadilisest ja isegi kammerlikust meediumist ning käsitleb seda monumentaalse ja eksperimentaalselt maalilisena. Autor on teoste loomisel tegelenud süvitsi eneseanalüüsiga, kuid on samas proovinud vältida teoste pidevat ümberkomponeerimist või -kontseptualiseerimist.

Kunstnik selgitab: „Tähtsustan vaatleja rolli ja mõju vaadeldavas ning ei soovi seda sünteesi suunata oma ideedega. Igaüks näeb ja leiab siit oma projektsiooni ehk nähtav tuleneb vaatlejast. Pakun vaid alget, millest saab igaühele tekkida omaenda mõtestus, aga kus puudub samas ettekirjutatud õige või vale vastus.”

Regina-Mareta Soonsein (snd 1991) on õppinud Tartu Kunstikoolis ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Hoolimata lühikesest kunstnikuteest, on tema joonel põhinevad must-valged linoollõiked äärmiselt äratuntava käekirjaga ning see on viinud ka eduka osalemiseni Tartu noore kunsti oksjonitel. Tegemist on kunstniku esimese isikunäitusega Tartu Kunstimajas.

Näitus jääb avatuks 18. novembrini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht