Reigo Kuivjõgi kunstikogul põhinev näitus “Ma Ei Tea Mis” TKK galeriis Noorus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Foto Heiki Kähr

Reigo Kuivjõgi.

Foto Heiki Kähr

Ma Ei Tea Mis.
Reigo Kuivjõgi kunstikogu põhjal
28. september – 21. oktoober 2017
TKK galerii Noorus

Neljapäeval, 28. septembril kell 18.00 avatakse Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis Noorus Reigo Kuivjõgi kunstikogul põhinev näitus „Ma Ei Tea Mis“.
Väljapandud valik on osa Kuivjõgi küllalt laiaspektrilisest kogust, keskendudes Eesti nüüdiskunsti abstraktsemale osale. Autorite hulgast leiab nii eesti avangardi klassikuid nagu Jüri Arrak, Enn Põldroos, Leonhard Lapin jt, kui noore põlvkonna autoreid, kes on alles astunud kohalikule kunstiskeenele. Neis taiestes peituv „miski“ kajastub ka näituse pealkirjas, mis omakorda on laenatud 17. sajandi kunstiteooria terminite varamust – „ma ei tea mis“.

Iga kunstikogu on oma koguja nägu, kujutades enesest mingit subjektiivset teoste valimit, milles peegelduvad kollektsionääri maitse- ja ajastueelistused. Reigo Kuivjõgi: „Olen korraldanud tänaseks viis näitust kogu pagulaskunstist. Samaaegselt hakkas kollektsiooni tasahilju tekkima ka kaasaegsemat kunsti – peamiselt just selliseid kergelt napakalt sürrealistlikke ja abstraktseid töid, mis mulle meeldivad. Igast teosest ei pruugi esmapilgul aru saada ning mõnele ei saa pihta isegi mitmekordsel vaatamisel, kuid ometi on kõigis midagi sellist, mis mõjutas neid endale soetama. Näitus Nooruse galeriis ongi esimene kord taolised tööd avalikkuse ette tuua. Raske on kirjeldada seda ärevust ja entusiasmi, mis mind seda ette valmistades valdab.“

Kunstikoguja Reigo Kuivjõgi peab väga oluliseks ka erakogude tutvustamist kunstikoolide tudengitele, sest õpingute perioodil on oluline omandada võimalikult avar pilt kunstimaailmast. Seega oli igati loomulik, et näitusepaigaks sai Tartu Kõrgema Kunstikooli galerii.

Näitusega „Ma Ei Tea Mis“ kaasnevad rikkaliku pildimaterjaliga kataloog, kus lühikeste tutvustuste autoriteks on Reigo Kuivjõgi ja Holger Rajavee, ning 10. oktoobril kell 17.00 vestlusring kunstikoguja ja kuraatoriga.

Väljapanek galeriis Noorus jääb avatuks 21. oktoobrini.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht