RESPEKTAABEL – 15. Pärnu Kunstisuvi

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Respekt1Pärnus  tähistatakse sel aastal 15. Pärnu Kunstisuve. Näitusel  RESPEKTAABEL saab näha uusi töid autoritelt, kes osalesid ka esimestel Pärnu Kunstisuvedel ja on siiani meie kunstimaastikul tuntud tegijad.
KUNSTISUVI on alati kandnud positiivset meeleolu ja asetunud elu pidulikumale poolele. Nii ka sel näitusel ja loodetavasti lisandub annus huumorit. Loominguline mängulisus rikastab suvist näitusekülastajat  ja annab mõtetele sädet. Näitus on põnevalt lavastatud ja süvenenult vaatamine võib võtta muuseumikülastuse aja. 150 väikegraafikat 25 maa kunstnikelt on meenutus  Kunstisuve algusaegadest. Meeldivalt  saab aega veeta Kunstisuvede dokumentaale vaadates ja eesti graafikute tehnikanäidistest ehitatud sammaste vahel jalutades, mis varem eksponeeritud Shanghais  ja Rovaniemis.
Näituse nimi RESPEKTAABEL /aukartust, lugupidamist vääriv/ ei ole jutumärkides. Kunst ja looja on austamist väärt. Aga siin ei eelda see sõna muuseumitolmu ega kikivarvul käimist, vaid valmisolekut intellektuaalseks mänguks vaataja ja kunstniku vahel.

vt. Kunstisuve aastatel 1995-2008
http://kunstisuvi.linnagalerii.ee

RESPEKTAABEL – 15. Pärnu Kunstisuvi
18.06 – 23.07.2016
Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja Nikolai 27
Näituse koostaja ja kujundaja – Sirje Eelma
Osalevad:
Tiiu Kirsipuu, A-Kristring, Leonhard Lapin, Terje Ojaver, Jüri Kask, Hille Palm, Jüri Ojaver, Hannes Starkopf, Marje Üksine, Maie Helm, Toomas Mikk, Evi Tihemets, Toomas Vint, Mall Nukke, Simson Seakülast, Alar Raudoja, Sirje Eelma, Rait Prääts

laburintLABÜRINT – 15. Pärnu Kunstisuvi
18.06 – 23.07.2016
Pärnu Linnagalerii Uus tn 4
Igavikuline teekond. Tõlgendused mitmetest maailmajagudest, erinevatel ajastutel erilist tähendust kandev sümbol.  Oma alguse ja lõpuga lõputuna näiv eksitav mäng.
Labürinti peetakse maagilise jõu keskmeks, pühapaigaks. Mida kasutatakse tuleviku ennustamiseks, ravitsemiseks, suhtlemiseks vaimudega. Oma eriliste geomeetriliste vormidega tekitab energeetilise keskuse, kus toimib võimalik ühinemine teispoolsusega, üleloomulike jõududega.
Labürint tähistab maa – ema keha jumaliku neitsilikkuse keskpunkti. Müstiline rännak üsasse, taganemine sünnieelsesse seisundisse. Sageli on peetud labürinti naiselikuks sümboliks ja tema teel käijat meheks. Kreekas valvas labürindi keset, sissepääsu allmaailma Minotaurus. Lõputu teekond läbi ringlemise kandis ka surematuse ideed. Sünnile järgneb surm, peale teispoolsuse läbimist taassünd  – Eluring.
Kui Jumal soovis suhestuda inimesega võis ta teha seda ükskõik kus kohas, et inimene saaks pöörduda Jumala poole, selleks oli tal vaja pühakohta. Labürint, kui koht on kõigi maailma kõiksuse tasanditega ühenduses. Tähtis teekond, enese otsimine, leidmine, ka palverännak. Enese sisse vaatamine, ise kaotamine. Salapärane teekond, tajude nihestamine, ühendus jumaliku algega, teispoolsusesse jõudmine.
Teel oleme me vaid üksinda, nagu sünnis ja surmas. Nii on nagu te seda võtate, see on teie elu. Iga tegelikkus on liiga tõsiselt võetav, seega absurd.
Kuraator ja kujundaja: Eveli Varik
Näitusel osalevad:
Ahti Seppet, Mall Nukke, Katrin Valgemäe, Maret Olvet, Lev Vassiljev, Pusa, Leonhard Lapin, Aili Vahtrapuu, Maria-Kristiina Ulas, Kelli Valk, Kalli Kalde, Jarõna Ilo, Edgar Tedresaar, Sirje Petersen, Per William Petersen, Kristiina Pärk, Juss Piho, Andrus Joonas, Lemming Nagel, Kaarel Kurismaa, Mattias Sonnenberg, Ly Lestberg, Marko Toomast, Anne Prangel, Vilen Künnapu, Arne Maasik, Peeter Laurits, Leho Rubis, Raivo Kelomees, Pille Ernesaks, Lembe Ruben, Ines Erlemann, Alide Zvorovski, Katrin Valdre, Sven Saag, Tõnis Laanemaa, Maire Kolli, Helen Tago-Mullaste, Alvar Reisner, Tuuliki Tolli, Ilmar Kruusamäe, Kadi Kübarsepp, Lauri Lihten-Haavel, Kristel Lukats, Vello Lillemets, Matthias Sildnik

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht