RITA programmi raames tellitakse uuringud 10 uurimisteemal

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Teadusagentuur langetas otsuse rahastada kümmet programmi RITA ministeeriumite poolt esitatud teemat. Teemade kogumaksumus on 9.5 miljonit eurot.
„Programmis RITA on ühtviisi olulised nii riiklikud prioriteedid kui ka teaduslik kvaliteet. Usume, et esitatud teemadel on võimalik saavutada mõlemas aspektis olulisi tulemusi,“ kinnitas Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel.
TAN hindas möödunud aasta lõpus ministeeriumite esitatud 18 teemaettepanekut ning soovitas neist kindlasti rahastada viit teemat ning kuut teemat rahastada eelarveliste vahendite olemasolul. Ministeeriumid esitasid ETAg-le TAN soovituse baasil taotlused kümnel teemal uuringute tellimiseks.
„Leidsime võimaluse kümne teema rahastamiseks. Tegemist on teemadega, mis on ministeeriumite poolt esitatud prioriteetsete ja nende valdkonnas eriti olulistena,“ sõnas Andres Koppel.
Rahastatavateks teemadeks on:
1. Kriitilise informatsiooni infrastruktuuri (KII) kaitse simuleerimine Küberharjutusväljal
2. Raskete eriveoste mobiilsuse ning taristu seisukorrateadlikkuse parandamine
3. Kliimamuutuste leevendamisvõimalused süsinikuringlusega läbi süsiniku püüdmistehnoloogiate rakendamise heitemahukates tööstussektorites ja süsiniku kasutamise teistes tööstussektorites
4. Kaug- ja lähiseire andmete kasutuselevõtt avalike teenuste väljatöötamisel ja arendamisel
5. Tehisintellekti metoodika (masin- ja süvaõpe, närvivõrkude jms) kasutamine riigi ja kohalike omavalitsuste teenuste automatiseerimiseks
6. Eesti mereala loodusväärtuste analüüs ning innovaatiliste mereala analüüsi- ja hinnangumeetodite arendamine
7. Mikroobide resistentsuse ohjamise ja vähendamise võimalused
8. Tolmeldajate, sh meemesilaste, hukkumise vähendamise võimalused
9. Mobiilne eluviis ja elukohaandmed riiklikes registrites
10. Soolise palgalõhe vähendamine
RITA programmi eesmärk on Eesti riigi vajadustest lähtuvate sotsiaal-majanduslike eesmärkidega rakendusuuringute läbiviimise toetamine, et suurendada riigi rolli teaduse strateegilisel suunamisel ning TA asutuste võimekust ühiskondlikult oluliste uuringute läbiviimisel.
Ministeeriumid valivad välja rakendusuuringute teemad oma valdkondlikest vajadustest lähtuvalt. Teadus- ja arendusasutused viivad uuringud läbi. RITA eesmärk on tugevdada ministeeriumite võimekust riigile vajalike rakendusuuringute tellimisel. RITA programmi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht