Romualdas Inčirauskas (Leedu) TUNDUB, NAGU OLEKS EHE A-galerii Seifis

Alates laupäevast, 18. septembrist on A-galerii Seifis avatud Romualdas Inčirauskase isikunäitus TUNDUB, NAGU OLEKS EHE. Näituse avamine toimub neljapäeval, 17. septembril kell 18.

Ma ei pea end puhtalt ehtekunstnikuks. Kuigi samas – kes mind takistaks? Eriti arvestades, et õppisin kunagi Tallinnas ehte- ja metallikunsti. Ma töötan periooditi kui pooleliolevad tööd ning ideed teistest loomingulistest tegevustest üle ääre hakkavad keema. Vahel lasen end kannustada sellistest peentest nimedest nagu AmberTrip, Legnica hõbedafestival, Metallophone jt, kuid ometi ei pea ma ennast selle gildi liikmeks, pean siin silmas ehtekunstnike gildi… Nii et lähenen asjale mitmetiste tunnetega. Aga samas läheb see mulle tõesti korda.
Kirjeldaksin oma stiili sõnaga tööstuslik. Seetõttu ei ole ka materjalid, mida kasutan kaugeltki elitaarsed – alumiinium, pronks, kvarts, ready-made’id, tükikesed metalltööriistadest… aga tõsi, vahel ka merevaik. Annan end teie (professionaalsetesse) kätesse.
Edu kriitika tegemisel!
Parimaga,
Romualdas

Romualdas Inčirauskas (1950) on metallikunsti õppinud Telšiai Kõrgemas Rakenduskunstikoolis ja ERKIs (Eesti NSV Riiklikus Kunstiinstituudis). Oma loomingus tegeleb ta nii dekoratiiv-kontseptuaalse metallikunsti, skulptuuri, medalikunsti loomise kui ka maaliga. Ta kuulub Leedu Kunstnike Liitu alates 1986. aastat ning FIDEMi (Rahvusvaheline Medalikunstnike Föderatsioon) alates 1998. aastast.
Inčirauskas on alates 1978. aastast osalenud arvukatel näitustel ning lisaks on tema töid Leedu Rahvamuuseumis, Vilna Gaoni Riiklikus Juudi Muuseumis, M.K. Čiurlionise Riiklikus Muuseumis, Maironise Kirjandusmuuseumis, Chiune Sugihara Muuseumis Kaunases, Vincas Gėlė Muuseumis (Naisiai, Šiauliai), Žemaitija Kunstimuuseum (Plungė), Žemaitija Alka Muuseumis(Telšiai), A. Baranauskase ja A. Vienuolis-Žukauskase Kirjandusmuuseumis (Anykščiai), Nelimarkka Muuseumis (Alajärvi, Soome), Basise skulptuurikooli muuseumis (Tel Aviv) ning Briti Muuseumis (London).
Tema töid on erakogudes Leedus, Lätis, Venemaal, Iisraelis, Saksamaal, Itaalias, Jaapanis, Austrias, Rootsis, USAs ja mujal.

Romualdas Inčirauskas
TUNDUB, NAGU OLEKS EHE / LOOKS LIKE JEWELLERY
18.09. – 10.10.2020 A-galerii Seifis

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht