Rühmituse VABA TAHE näitus “Kohtumispaik: Pärnu”

Uue Kunsti Muuseumis
8. september- 23.oktoober 2016
avamine 7.septembril kell 17.00
Vaibakunstnike rühmituse “Vaba Tahe” tegevus algas sügisel 1997, põhiliseks eesmärgiks väärtustada ja alal hoida Eesti põimevaiba traditsioone. Ühise näitusetegevuse korraldamine on sõpruskonda ja vaibakunstiga tegelejaid liitnud ja motiveerinud. Peagi tähistatakse 20. tegevusaastat. Rühmituse eestvadamisel on korraldatud väljapanekuid üle Eesti aga ka Soomes ning Lätis. Igal aastal toimub mitu mahukat näitust. Sageli on kutsutud osalema külalisautoreid tekstiilikunstnike ning keraamikute seast. Ühiste jõududega korraldatud väljapanekud on olnud värvikad ja mängulised, pakkudes erinevatesse põlvkondadesse kuuluvatele kunstnikele võimalusi tegeleda suurejoonelise või -vormilise näitusekunstiga.
Tekstiilikunstnikest on seekordsel näitusel esindatud Ainikki Eiskop, Mari Haavel, Ehalill Halliste, Sigrid Huik, Elna Kaasik, Mariann Kallas, Peeter Kuutma, Riste Laasberg, Maasike Maasik, Merike Männi, Aet Ollisaar, Kadi Pajupuu, Erika Pedak, Malle-Maria Sild, Merle Suurkask, Ljudmilla Swarczewskaja, Reet Talimaa, Kaire Tali, Silvia-Sigrid Sillaots ja Svetlana Todurova.
Neid kõiki seob kirg teostada oma ideid põimetehnikas. Igal teosel on lugu, ideest vaiba valmimiseni on pikk tee. Tööprotsess nõuab nii süvenemist kui vaba mõttelendu aga ka tehnilisi oskusi, koloriiditaju, materjalitunnetust ja kannatlikkust. Kuna autorid teostavad oma töömahukaid vaipu läbi isikupärase kudumistehnika on iga teos unikaalne. Põimevaibad on loodud väärtustama erinevaid interjööre, pakkudes visuaalset naudingut ning tasakaalustades ruumi akustikat.
Ka seekordsel näitusel on keraamikute ekspositsioon tekstiilile suurepäraseks partneriks. Seoses merekultuuri aastaga teostatud keraamilised objektid kajastavad autorite suhet teemasse, kujutades merekallastega piiratud või piiramata elutegevust, loodusnähtuseid ja mütoloogiat. Autorid on kasutanud unikaalsete tööde loomisel kõikvõimalikke glasuure, spetsiifilisi töövõtteid ning erinevaid põletustehnikaid.
Keraamikuid esindavad Ingrid Allik ja Riitta Talonpoika, Reeli Haamer, Merike Hallik, Kadri Jäätma, Kersti Karu, Lauri Kilusk, Ann Nurga, Aigi Orav, Urmas Puhkan, Rave Puhm, Kärt Seppel, Marget Tahvel, Annika Teder, Anne Türn, Mare Vichmann, Helle Videvik.

Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
avatud iga päev 9-19.00
www.mona.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht