Rundum osaleb alternatiivsel kunstimessil Poppositions 2017 Brüsselis

Kristina Õlleki projekt on kontekstispetsiifiline installatsioon, mis on jätkuks tema projektile “WHEN YOU HAVE THE OBJECT ITSELF IN FRONT OF YOUR EYES”. Tegemist oli kolmeosalise näituseprojektiga, mis sai oma vormi füüsilises-virtuaalses Konstaneti galeriis (WHEN YOU HAVE THE OBJECT ITSELF IN FRONT OF YOUR EYES / konstanet.com), Piet Zwarti instituudi projektiruumis (WHEN YOU HAVE THE OBJECT ITSELF IN FRONT OF YOUR EYES / Piet Zwart Institute at Piet Zwart Institute) ja trükises (WHEN YOU HAVE THE OBJECT ITSELF IN FRONT OF YOUR EYES / on paper). Kolmest eksponaadist koosnevat näitusetriloogiat eksponeeris Õllek TASE’16 magistritööde näitusel ning see projekt pälvis kunstnikule Noore Kunstniku Preemia.

Lähtudes koopia ja originaali mõistete omavahelisest paralleelsusest ning põimumisest, on Õllek spetsiifilisemalt huvitatud näituse fotodokumentatsioonist ja representatsioonist, uurides selle mõju ja positsiooni muutust kaasaegses kunstis hetkel, mil enamus töid kogetakse interneti vahendusel – fotograafilise dokumentatsiooni kaudu.

Rohkem infot Poppositions 2017 kohta:
https://www.poppositions.com/

Eesti kunstnike osalemine Brüsseli kunstimessidel on osa Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisest ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistavast üritusteprogrammist, mis annab riigikeskse formaadi kontekstis võimaluse tutvustada rahvusvaheliselt eesti kaasaegset kunsti. Seda projekti ning selle jaoks valminud trükist toetavad Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Euroopa Regionaalarengu Fond ja Riigikantselei.

Rohkem infot:
rundumspace.com
studiole60.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht