Scripta manent V. “Nimed, sõnad, nõiamärgid” 4x(4+4)x4 = noor Eesti luule

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Alates 13. veebruarist on Eesti Tarbekunsti- ja disainimuuseumis avatud rahvusvaheline köitekunstnike näitus “Scripta manent V”. Näituse avamisele eelneb rahvusvaheline konverents Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis, kus arutatakse köitekunsti ja raamatu oleviku ja tuleviku teemadel. Näituse ja konverentsi korraldajaks on Eesti Köitekunstnike Ühendus.

„Scripta manent“ (lad kirjutatu jääb) toimub Tallinnas iga viie aasta järel. Väljapanek püüab näitusekülastajates äratada mõtteid ja tundeid köitekunsti tagasihoidliku rolli üle muutuvas maailmas ning tõestab selle kunstiliigi arengupotentsiaali ja elu rikastavat kultuurilist väärtust. Alates esimesest näitusest, mis toimus 1995. aastal ja sellele järgnevatel näitustel, on huvikeskmes olnud eesti kultuuri paremiku tutvustamine. Köidetavateks tekstikogumikeks on olnud luuletajate Doris Kareva ja Jaan Kaplinski luule, helilooja Veljo Tormise muusikaloengute materjal ning eesti laste poolt kirjutatud jutud.

Seekord on 115 kunstnikku 19 riigist köitnud luulekogumikku “Nimed, sõnad, nõiamärgid”, mille autoriteks on kaheksa noort eesti luuletajat. Kogumiku on koostanud Jürgen Rooste koostöös Eesti Kirjanduse Teabekeskusega.

Rahvusvaheline žürii valis välja kolm võrdset kõrge kunstimeisterlikkuse ja novaatorliku idee poolest säravat köidet, mille autorid pälvisid näituse peaauhinnad – Kuldraamatud. Lisaks anti välja parima tudengi köite auhind.

12. veebruari hommikul kell 10 algaval konverentsil esitavad oma mõtteid luuletaja ja disainer Asko Künnap, semiootik ja mõtleja Valdur Mikita, kirjandusteadlane Maire Liivamets, köitekunstnikud Sirje Kriisa Eestist, Jacky Vignon Prantsusmaalt, Jeff Clements Suurbritanniast jt. Konverents on tasuta ja oodatud on kõik raamatu- ja köitehuvilised, kunsti- ja kirjandusesõbrad. Täpsem info: http://www.scriptamanent.ee/

Näituse kohta on trükitud värviline kataloog.

Luulekogumik:“Nimed, sõnad, nõiamärgid” 4x(4+4)x4 = noor Eesti luule
Autorid: Maria Lee, Birk Rohelend, Asko Künnap, Igor Koltjuh, Maarja Kangro, Veronika Kivisilla, Jürgen Rooste, Kaur Riismaa

Näituse korraldustoimkond: Sirje Kriisa, Rene Haljasmäe, Lennart Mänd, Tulvi-Hanneli Turo, Krete Pajo, Riina Kermik

Näituse žürii: Lennart Mänd, Maila Käos, Asko Künnap, Kai Lobjakas, Ilvi Liive,
Peter Jones, Jan-Peter Zimmerlich

Näituse kujundaja: Lennart Mänd, Valge Kuup

Kataloogi kujundaja: Tiia Eikholm

Kuldraamatute autorid: Ivo Lill, Kuldar Hütt

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht