Septembri lõpus toimub Tallinna Ülikoolis rahvusvaheline digikultuuri konverents

29.-30. septembril toimub Tallinna Ülikooli ja Euroopa Nõukogu koostöös rahvusvaheline digikultuuri teemaline konverents „Culture 4D: Digitisation, Data, Disruptions, Diversity“. Maailmas unikaalsena on konverentsi fookuses kultuuriliste suurandmete haldamise tulevikusuunad ning kultuuri digiteerimisega kaasnevad uued võimalused ja väljakutsed nii avalikule kui ka erasektorile.
Esimese konverentsipäeva alateema on „Small Europe, Big Data“, mille raames keskendutakse kultuuri digiteerimisele, digiteeritud materjalide ja andmete korraldusele ning digikultuuri uuskasutuse põhisele innovatsioonile. Tipp-eksperdid arutlevad, kuidas peaksid väikeriigid oma digikultuuri teenuseid laiendama. Esimese päeva peaesineja on hinnatud kultuuripoliitika professor Philip Schlesinger (Glasgow Ülikool).
Konverentsi teise päeva alateema “Means to empowerment and cultural participation” on pühendatud digikultuuriga kaasnevatele väljakutsetele ja võimalustele erinevates ühiskonnagruppides. Näiteks küsitakse, milliseid eneseteostusvõimalusi pakub digikultuur lastele ja noortele, kultuuritöötajatele või pagulastele. Arutlusele tuleb ka Eesti e-residentsus ja parimad strateegiad võimaldamaks pagulastel osaleda Euroopa kultuuris, mõista keskkonda enda ümber ja hoida sidet päritolumaaga. Teise päeva peaesinejana astub üles Sorbonne Nouvelle Ülikooli tunnustatud professor Divina Frau-Meigs, kelle eriala on meedia ja infotehnoloogiate poliitika, meediakasutus ning noorte meediaharjumused. Samuti on panelistide hulgas maailmatasemel kultuuritööstuste uurija professor David Hesmondhalgh (Leedsi Ülikool).
Konverents toimub 29.-30. septembril Tallinna Ülikoolis (Narva mnt 29, ruum A-002). Konverents toimub inglise keeles, kõik ettekanded ja arutelud vahendatakse eesti keelde. Lisainfo ja registreerimine: http://www.culture4d.net/.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht