Serbia ja Eesti kunstnike joonistus- ja graafikanäitus Rakveres

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Serbia kunstiühing „Palanski Art“ liikmed,
Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilased ja kunstnik-õppejõud
„Thirteen Ways of Looking at a Blackbird/ Vaadeldes musträstast kolmeteistkümnel viisil”
04.01.2017-13.02.2017
Rakvere Art Café
4. jaanuar-13. veebruar on Rakvere Art Café’s võimalik vaadata Serbia kunstiühing „Palanski Art“ liikmete ning Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilaste ja kunstnik-õppejõudude ühist joonistus- ja graafikanäitust „Vaadeldes musträstast kolmeteistkümnel viisil”.
Näitus on omamoodi eksperiment rahvusvaheliste suhete ja koostöövõimalustega. Inspireerivad ideed tekivad, arenevad ja haaravad kaasa erinevas vanuses ja erineva käekirjaga kunstnikke mitmest piirkonnast. Ühise loovuse tulemusena tekib mitmekihiline temaatiline näitus, kus musträstaid vaadeldakse kolmeteistkümnest laadist tunduvalt rohkem ning veelgi erinevamatel viisidel.
Näituseprojekti idee ja teema pakkus välja Serbia kunstiühingu „Palanski Art“ eestvedaja Zvonimir Kostić Palanski. „Palanski Art“ on Serbias Niši linnas asutatud rahvusvaheline kunstiühing, mille peamisteks aktiivseteks tegevliikmeteks on Serbia endised ja praegused kunstiõppejõud, kunstnikud ja kunstiteoreetikud. Lisaks on ühingu liikmeteks kutsutud kunstnikke kogu maailmast: Jaapanist, Saksamaalt, Brasiiliast, Lõuna-Koreast, Norrast, Austraaliast, Hollandist jm, sh ka Eestist.
Näituse teema “Vaadeldes musträstast kolmeteistkümnel viisil” on inspireeritud ameerika modernistliku kirjaniku Wallace Stevens´i samanimelisest poeemist. Wallace Stevens on võitnud oma sümbolistlik-filosoofiliste poeemidega Pulitzeri preemia luules ning „Thirteen Ways of Looking at a Blackbird” kuulub tema tuntumate  teoste hulka.

Osalevad kunstnikud:
Serbiast: Zvonimir Kostić Palanski, Miodrag Anđelković Daja, Slavica Erdeljanović Curk, Franc Curk, Dobrivoje Jevtić, Radmila Matejević, Peđa  Todorović;
Eestist: Eve Eesmaa, Ave Avalo,  Eero Ijavoinen, Sirje Petersen, Per William Petersen, Imbi Kruuv, Anne Rudanovski,  Siiri Kängsepp, Eliina Uibu, Grete Pertel, Anete Juhari, Marge Allik, Maarit Brit Tanni.

Näituse koostasid ja TKK üliõpilasi juhendasid Eve Eesmaa ja Ave Avalo. 2016. a lõpus oli näitus avatud Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis Noorus.

Art Café on avatud E-N 09.00-22.00 R 09.00-24.00 L 11.00-24.00 P 11.00-22.00  ja asub aadressil Lai tn 13, Rakvere.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht