Seto-prantsuse-vene ühisraamatu esitlus Tallinnas

Laupäeval, 17. veebruaril esitletakse Tallinnas, Eesti vabaõhumuuseumi seto talus seto-prantsuse-vene ühist raamatut „Inimese Muuseumi ekspeditsioonid Eestisse. Boris Vilde ja Leonid Zurov Setomaal (1937–1938)”, mis võtab kokku prantslaste korraldatud ekspeditsioonid Setomaale.
Kolme riigi – Eestimaa, Prantsusmaa ja Venemaa – teadlaste tihedas koostöös on valminud unikaalne raamat Prantsusmaale emigreerunud vene kirjanike – Boris Vilde ja Leonid Zurovi – ekspeditsioonidest Setomaale aastail 1937–1938. Väljaanne on põnev eeskätt seetõttu, et need haruldased ja väga väärtuslikud materjalid tuuakse esmakordselt eesti, prantsuse ja vene lugejate ette. Seni olid välitööde materjalid laiali pillutatult erinevates Prantsusmaa muuseumide arhiivides.
Väljaande keskmes on Leonid Zurovi, noore vene kirjaniku välitööpäevikud. Need annavad haruldase ja täpse sissevaate 1930.
aastate Setomaa ja setode kohta ning vahendavad vana, mida siis oli veel rohkesti säilinud, kuid kajastavad ka juba kiiret aegade muutumist.
Aruandeid täiendavad eri autorite saateartiklid: kokku 35 lühemat või pikemat kirjatööd kolme riigi uurijatelt.
Raamatu Eesti-poolsed partnerid on Tartu ülikool ja Seto instituut.
Selle raamatu ilmumine on oluline sündmus Setomaa ja seto kultuuri tutvustamisel mitte üksnes Eestis, vaid ka prantsuse ja vene ning neid keeli valdavas laiemaski kultuuriruumis.
Samavõrd oluline on seto kultuuri jaoks ka kolme Prantsusmaa muuseumi vahel laiali pillutatud vanade materjalide toomine mitte ainult teaduskäibesse, vaid ka kultuuriteadvusesse. Raamatu on koostanud ja toimetanud Tatiana Benfoughal, Olga Fišman, Heiki Valk.

Raamatu „Inimese Muuseumi ekspeditsioonid Eestisse. Boris Vilde ja Leonid Zurov Setomaal (1937–1938)” esitlus toimub laupäeval, 17.
veebruaril kl 12 Eesti vabaõhumuuseumi seto talus. Samal päeval, vahemikus 11–15 toimub vabaõhumuuseumis maaslenitsa ehk õigeusu vastlapäeva tähistamine. Muuseumi seto talus, peipsivene majas ja nende ümbruses toimub päeva jooksul mitmeid kontserte ja õpitubasid.
Võimalusel andke palun oma osalemisest teada.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht