Silvi Lepparu isikunäitus „Püha“ Kuressaare Raegaleriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Silvi Lepparu isikunäitus „Püha“

Kuressaare Raegalerii
25.02.–23.03.2017
Silvi Lepparu maalid sarjast „Püha“ on inspireeritud Saaremaa ajaloost, loodusest ja inimestest.
Oma paljudel retkedel Püha kihelkonnas on ta teinud tähelepanekuid ja märkmeid, mis on omakorda päädinud isikunäitusega.
Saaremaa kultuuriloo seisukohalt on Silvi Lepparu abstraktsete maalide näitus Kuressaare Raegaleriis kahtlemata kunstielu sündmus, mis väärib tähelepanu ja huvi. On ju kunstniku maalid inspireeritud Saaremaast ja maalisari „Püha“ valminud Raegalerii näituse tarvis.
Iga paik peidab endas erinevaid aegu ja kihistusi. Legendid saadavad vanu ja iidseid sadamakohti, hiiepaiku, ohvrikive, kirikuid ja mõisaid.
Meie aega jõudnud mälestused on selektiivsed. Alati on oht unustada, mitte teada või märgata ajalugu, mille keskel elame. Kunstniku maalid on nagu kokkupandud mosaiigikillud erinevatest ajastustest. Kunstiliselt moodustavad näituse maalid ühtse terviknägemuse ja seda inspireerituna Lõuna-Saaremaal kogetust ja nähtust, suurest huvist paikkonna ajaloo ja inimeste vastu.
Väljapandud kohaspetsiifilised maalid on valminud 2016. ja 2017. aastal.
Abstraktne maal annab vaatajale põneva võimaluse näha konkreetset läbi kunstniku silmade. Selle nägemise hõlbustamiseks on näitusel väljas ka fotod konkreetsetest kohtadest ja olukordadest, mida kunstnik on hiljem maalidel kujutanud.
Ta oskab märgata ja lahti mõtestada iidsete aegade saladusi, mis on toonud meid tänapäeva. Koloriidilt ühtsed, mõneti erksate aktsentidega teosed heidavad põneva ja saladusliku pilgu maale, millel saarlased elavad.
Näitus on pühendatud Pihtla valla paikadele ja inimestele, keda kunstnik soovib tänada. Maastikud, kiviaiad, lohukivid, ürgsed hiied ja Püha kirik.
Kõik nad on pühad ja väega paigad ning ehitised. Segunevad taevas ja Linnutee, pööripäev ja legendid. Mõistena on püha vastand kõigele, mis on halb ja rüve, väljendades seega õnnist seisundit ning püüet elu ja loomingu poole. Ajatud põhiväärtused tõstavad argielust ja maisest kõrgemale, unustamata samas meie inimliku ja jumaliku olemuse samaaegsust.

Olete südamest oodatud!

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht