Sirja-Liisa Eelma isikunäitus Tartu Kunstimajas

Sirja-Liisa Eelma. Kerge eine. 2017. Õli, lõuend.

Neljapäeval, 19. oktoobril kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis Sirja-Liisa Eelma isikunäitus „Kerge eine igal ajal“.

Tegemist on maaliseeria „Kerge eine“ seni kõige ulatuslikuma väljapanekuga. Varasemalt on töid osaliselt eksponeeritud näitustel „Kerge eine“ Hop galeriis (2017. a jaanuaris) ning „Vajudes läbi“ Evald Okase Muuseumis (2017. a juulis-augustis, koos Krista Möldriga). Maalidel korduv motiiv on pärit Hop galerii jugendstiilis põrandaplaatidelt, mille ornament sobib hästi kunstniku huviga visuaalselt minimalistlike, kuid kontseptuaalselt mahukate struktuuride vastu.

Tööde keskmes on nähtava ja nähtamatu piiritlemine. See on olukord, kus peened, imeväiksed sammud võimaldavad üleminekuid nende kahe staadiumi vahel. Arvukad kordused suunavad nägema ja läbi viima väikesi muutusi. Näituse pealkiri on laenatud prantsuse kirjanik George Perec’i raamatust „Elu, kasutusjuhend“.

Eelma kirjeldab oma protsessi järgnevalt: „Näituse idee vormub tihti maalimise ajalise faktori ja näituse ruumikonteksti koosmõjul. Soovin, et maalide loomisele kulunud ateljeetunnid ladestuksid pildipinnale nii, et vaatajal oleks võimalik kogeda suurt hulka aega ühe korraga. Mulle meeldib töötada aeglaselt, veeta kaua oma tööde seltsis, segada värvitoone väikeste koguste kaupa. Selge visioon enne maali juurde asumist on parim viis, kuidas vaigistada kahtlusi, mis paratamatult aeglase tööprotsessi käigus tekivad.”

Näitus jääb avatuks 12. novembrini 2017.

Sirja-Liisa Eelma (snd 1973) on 1996. aastal lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala. Kunstniku ruumispetsiifilised näituseprojektid on suunatud näilise visuaalse tühjuse loomisele, mille keskmes on vahendina maalikunst oma paratamatus materiaalsuses. Ta on esinenud paljudel grupinäitustel nii Eestis kui välismaal ning kümnekonna isikunäituse hulgas on käesolev Tartus esimene. 2016. aastal tunnustati tema loomingut Konrad Mäe medali ja preemiaga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht