Sisearhitekt Pille Lausmäe-Lõoke kõneleb Arhitektuurimuuseumi loengusarjas ELAV RUUM

Ootame 6. novembril 2019 kell 18 Rotermanni soolalattu!

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kolmapäeval, 6. novembril kl 18 peab Rotermanni soolalaos sarjas „Elav ruum“ loengu „Ruumist. Trendideta“ sisearhitekt Pille Lausmäe-Lõoke. Ta räägib sisekujundaja elukutsega kaasnevast rõõmust ja proovikividest, peatub Eesti sisearhitektuuri hetkeseisul, sisekujundaja rollil meie arhitektuurimaastikul ning ühiskonnas tervikuna.

„Sisearhitekti elukutse on põnev, ta muutub ja teiseneb koos meiega, meie tõekspidamiste ja väärtushinnangutega,“ ütleb Pille Lausmäe-Lõoke. Sisearhitektid reageerivad kiiresti muutustele majanduses, poliitikas ja kultuuris, tegu on meile ja meid ümbritsevale ruumile väga lähedal seisva erialaga, lisab ta. Pille Lausmäe-Lõoke, teise põlvkonna sisearhitekt. ta näeb väärtuste kiires muutumises ka ohtu, sest „kas suudame trendituultele vastu panna, kas hoiab meid koos midagi enamat?“

Pille Lausmäe-Lõoke on alates 1997. aastast juhatanud omanimelist sisearhitektuuri bürood ja on hetkel ka Eesti Sisearhitektide Liidu esimees. Tema tuntumad tööd on KUMU ja Eesti Rahva Muuseumi avalike alade kujundus, restoranid Bocca, La Bottega, Gianni ja Ö Tallinnas, LHV panga kontor Tallinnas ja Helsingis, samuti Viljandi ja Rapla gümnaasium ning kino Kosmos IMAX. Tasakaaluka ja kõrget kvaliteeti püüdva loojana on ta pälvinud oma loomingu eest arvukalt auhindu ning hea seisnud eriala tutvustamise eest nii kodu- kui ka välismaal.

ELAV RUUM on Eesti Arhitektuurimuuseumi loengusari, kus astuvad üles nii arhitektid, ajaloolased, muinsuskaitsjad kui ka teised ruumispetsialistid. Muuseum tutvustab populaarses vormis siinset arhitektuuriajalugu, tegevarhitektide loomingut ning käsitleb publiku osalusel meie elukeskkonnas toimuvaid muutusi. Sari on suunatud kõigile ruumist, arhitektuurist, selle lähiajaloost ja tänapäevast huvitatuile. Loengusari on mõtteline täiendus arhitektuurimuuseumi püsinäitusele „ELAV RUUM: sajand Eesti arhitektuuri”, mis tutvustab siinse professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut läbi 20. sajandi.

Ootame 6. novembril 2019 kell 18 Rotermanni soolalattu!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht