Skulptuuriosakonna oksjon ja näitus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuriosakond korraldab laupäeval, 23. septembril algusega kl 13 kõrgkooli hoovis skulptuurioksjoni, kus tulevad pakkumisele erinevast materjalist (nt dolomiit, graniit, marmor jm) väikevormid, mis rikastavad kujunduselementidena nii aeda kui ka ruumi. Käesoleval nädalal saab pop-up näitusel oksjonile tulevate objektidega juba tutvust teha.

Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) skulptuuriosakonnas õppivad ja töötavad praktikud kasutavad erinevaid materjale ja meetodeid. Osakonnas tegeletakse jätkuvalt (CNC-tehnoloogiatega käsikäes) käsitsi kiviraiumise kui traditsioonilise kunstiliigiga. Osakonnas väärtustatakse kivi kui materjali, mis kannab endas ajalugu ja säilib läbi aegade.

Just käsitsi raiutud 15 ainueksemplaris väikevormi nüüd näitusele ja oksjonile välja tuuaksegi. Lisaks saab vaadata ja osta betoonist ning keraamikast väikevorme. Kõiki objekte saab kasutada meid ümbritseva elukeskkonna väärtustamisel kujunduselementidena nii sise- kui ka väliskeskkondades.

Oksjonitöid kommenteerib toimumispäeval kunstiajaloolane Enriko Talvistu. Lisaks on kohapeal restaureerimisvaldkonna õppejõud Maria Väinsar, kes räägib kivide hooldamisest, tagamaks nende säilimist.

Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (Eha 41 hoovis)
Pop-up näitus avatud T-R kell 10-16.

Oksjonitööde veebikataloog: http://bit.do/skulptuurioksjon
Osalema on oodatud kõik huvilised!

Kristina Viin, Padi, ungru lubjakivi

 

Veiko Tamme. Suunina, graniit

TKK skulptuuriosakond. Figuur, dolomiit

TKK skulptuuriosakond. Hüljes, toonitud betoon

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht