Soome transsoolised etendajad tulevad Eestisse oma lugusid jutustama

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Teemu Mäki & Transforces

Järgmisel nädalal etendub Tallinnas Vaba Lava teatrikeskuses ja Tartus ERMi teatrisaalis kuulsa soome kunstniku ja lavastaja Teemu Mäki lavastus “Muutujad” (Transformations), kus viis inimest räägivad oma kogemusest seoses soo määratlemisega. Laval on nii need, kes on viinud oma soo vastavusse oma identiteediga kui ka need, kes ei soovi üldse enda sugu määratleda.

Soomes kõneainet tekitanud dokumentaalne teatrilavastus “Muutujad” / “Transformations” tegeleb maskuliinsuse ümberkirjutamisega, naiselikkuse ja soolise mitmekesisuse teemadega. Lavastus tõstab õhku küsimuse, kes üldse võib defineerida sugu ja mis võivad olla sellise defineerimise tagajärjed?

Teemu Mäki, “Muutujate” lavastaja ütles, et teda kutsus seda lavastust tegema Soome transkogukonda ühendav organisatsioon nimega “Transforces”: “Olin meelitatud ja indu täis, et see väljakutse vastu võtta ja hakata nendega koostööd tegema. See on dokumentaalteatri lavastus väga otseses mõttes, sest kõik viis lavalolijat on transsoolised. Peamiselt räägivad nad selliseid lugusid, anekdoote ja fakte, mis puudutavad nende endi elusid. Lavastus on väga hästi alati vastu võetud ja inimestele on see meeldinud.”

“Muutujate” peaosas on Helsingis tegutsev stand-up koomik Jamie MacDonald. Jamie on Kanada päritoluga transsooline mees, kes etenduse vältel kõige põhjalikumalt oma soolise identiteedi loo avab.

Lavastuse aluspõhja moodustab “sõnaraamat”, mis selgitab erinevaid mõisteid sugude ja seksuaalsuse kirevas maailmas.

Etendused toimuvad 25. ja 26. septembril 2017 Tallinnas (Vaba Lava teatrisaalis) ja 28. septembril Tartus (ERMi teatrisaalis). Pärast 26. ja 28. septembri etendusi toimub ka avatud diskussioon osalejate ja publiku vahel. Etendus on eestikeelsete subtiitritega.

Lavastuse siiatoomist toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Vaba Lava, Eckerö Line ja Soome Instituut. Lavastuse toob Eestisse sotsiaalselt kõnekate teatri- ja kunstiprojektidega tegelev MTÜ Vaba Vorm. “Muutujate” piletid on müügil Piletilevis.

Rohkem infot Teemu Mäki kohta leiab tema kodulehelt: http://www.teemumaki.com/

Rohkem infot “Muutujate” (“Transformations”) kohta leiab:

MUUTUJAD (Transformations)

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht