Sööt/Zeyringer Hobusepea galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kolmapäeval, 07.06.2017 kell 19.00 avab kunstnike duo SÖÖT/ZEYRINGER Hobusepea galeriis näituse „On time / Õigeaegselt“.

Duosse Sööt/Zeyringer kuuluvad Tiina Sööt ja Dorothea Zeyringer, Viinis (Austria) resideeruvad kunstnikud, kes teevad koostööd alates 2012. aastast. Sööt/Zeyringer loovad performatiivseid teoseid visuaalsete kunstide, tantsu ja teatri piirimail. Nende performance’id ja videoteosed põhinevad liikumisel ja tekstil, mis on kombineeritud rütmilistesse ja poeetilistesse struktuuridesse. Oma praktikas otsivad nad ilu ja absurdi igapäevastest tegevustest, keelest ja ümbritsevatest objektidest. Loomingus keskenduvad nad näiliselt iseenesestmõistetavatele situatsioonidele, mis on peaaegu tähelepandamatud, kuid millega enamik meist samastuda suudab.

Poeetilisel ja humoorikal viisil pööravad kunstnikud argised protseduurid ja tegevused pea peale paljastades lihtsate situatsioonide performatiivse potentsiaali. Muutes triviaalsete momentide konteksti, esitab nende looming väljakutse laiematele teemadele ja küsimustele.

Käesoleval näitusel Hobusepea galeriis saab video vahendusel näha kolme performatiivset teost, millest kaks tulevad live-esitlusele ka näituse avamisel.

Sööt/Zeyringer loomingut on esitlenud muuhulgas brut Viin, Tanzquartier Viin, Sõltumatu Tantsu Lava, Schauspiel Köln Saksamaal, Kunstraum Niederoesterreich Viinis ja National Dance Center Bukarestis.

  1. aastal valiti nad ImPulsTanz TURBO residentuuri (Viin), 2014.aastal Tanz*Hotel residentuuri (Viin) ning 2015. aastal transeuropa Work Residency programmi (Hildesheim, Saksamaa). 2016 hinnati neid Viini Kunstiakadeemia tunnustusauhinnaga. Nende lavastus “lonely lonely” pälvis etenduskunstide auhinna Austria Liidukantselei poolt

(2015) ning Young Stoff auhinna Stockholm Fringe Festivalil Rootsis (2016).

sootzeyringer.wordpress.com

Näitus jääb avatuks 3. juulini 2017.

___________________________________________________

Hobusepea galerii

Draakoni galerii

gsm: (+372) 55 679 009

tel.: (+372) 6276 777

fax: (+372) 6273 631

e-mail: galerii@eaa.ee

http://www.eaa.ee/hobusepea

http://www.eaa.ee/draakon

Hobusepea 2

Tallinn 10133

TIINA SÖÖT (sünd. 1986 Tartus) töötab visuaalsete kunstide ja etenduskunstide vallas.

Eelneva ökoloogia ja teatriteaduse taustaga (bakalaureus) Tiina Sööt lõpetas Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuri 2013. aastal. Lisaks õppis aastatel 2010 – 2011 Viini Kunstiakadeemias. 2012. aastal oli ta praktikal etenduskunstnik Oleg Soulimenko juures ning 2013. aastal dramaturgia assistendina praktikal Künstlerhaus Mousonturm’is Frankfrurdis, Saksamaal. Seotud kunstnikeduoga Sööt/Zeyringer, samuti teeb uus-meedia-/performance’i alast koostööd Ioan Cerneiga ning arendab dokumentaalset etenduskunstide praktikat koos Aet Kuusikuga.

Läbi erinevate projektide ja töötubade töötab koos oma õe, Mai Söödiga.

  1. aastal tõi lavale dokumentaallavastuse “Tõelised naised, tõelised mehed ja tõelised teised” Vabal Laval, Tallinnas (koostöös Aet Kuusiku ja Mai Söödiga). Käesoleval aastal töötab koos Mai Söödiga fotoprojekti “Heli riided” kallal, järgmine näitus 5. juulist – 5.augustini 2017 Valga Muuseumi galeriis.

tiinasoot.weebly.com

DOROTHEA ZEYRINGER (sünd. 1989 Viinis, Austrias) elab ja töötab kunstnikuna Viinis.

  1. aastal lõpetas kiitusega Viini Kunstiakadeemia performatiivsete kunstide osakonna. 2012-2013 õppis kõrgkoolis Inter-University Centre for Dance Berliinis BA programmis Dance, Context, Choreography ning2009-2011 teatri, filmi ja meedia teaduse erialal Viini Ülikoolis.

2013 aastal töötas ta õpilas-assistendina performatiivsete kunstide osakonnas Viini Kunstiakadeemias ja 2015. aastal etenduskunstnik Michikazu Matsune assistendina. Oma diplomitöö eest, mis valmis koostöös Tiina Söödiga, pälvis ta Viini Kunstiakadeemia tunnustusauhinna. 2017. aasta imagetanz festivalil Viinis tegi ta “The Inheritance” raames koostööd etenduskunstnik Doris Uhlich’iga. 2017. aasta suvel osaleb danceWEB stipendiumiprogrammis ImPulsTanz festivalil Viinis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht