Sorge ja Rait Rosina näitused Pärnu Linnagaleriis

Kolmapäeval, 10. detsembril kell 17 avatakse Pärnu Linnagaleriis kaks uut näitust.

sorge_rosinSorge (Margus Tiitsmaa) on oma näitust kirjeldanud järgnevalt:
„Mõtlesin oma ekspositsioonile nimeks ERVIN ON KOHAL. Tegemist on ühe töö nimega, mis näitusele välja läheb ning iseloomustab kaudselt kogu minupoolset väljapanekut.
Erinevad tööd olen jaotanud gruppidesse, mis moodustavad terviku- kõrvuti on maal, installatsioon ning skulptuur- peegeldamaks kaasaja eklektikat nii sotsiaalses kui materiaalses mõttes. Tööde valik on tehtud käesoleva aasta loomingust.“
Rait Rosin / KASULIKUD KUNSTITÖÖTAJAD
Rait Rosin:
“Näitus on mõeldud uurimusena kunstimaailma hetkeseisu kohta. Autor on võtnud vaatluse alla kunstnike isiksuste kuvandid, mis siinse käsitlusena on kombinatsioonid isikliku sissetuleku teenimisest mõnel tavapärasel töökohal ja nö avalikuna esitletud isikutest.
See paratamatult tekkiv kahetine suhe kunstniku kui sotsiaalse töötaja elik prekariaadi esindaja eksistentsile on autori hinnangul siiski heal juhul igapäevane ja miks mitte ka loov tingimus. Muidugi on otstarbekas alati mõtestada kuivõrd utilitaarselt võib ja saab ühiskond kunstniku rolli näha. Ning teisalt kunstnikud, tulles endi loomingus vastu ühiskondlikule ootusele, tähistavad sageli ise seda ootuse horisonti ühes kunsti mõtestamise reeglitega.
Millisel juhul võiks kunstnikus näha kasuliku kunstitöötajat, kas sel juhul kui ta pigem loobub kunstimaailma üldist kasu silmas pidades tööturu väljakutsetest ning pühendub oma loomingule nö ateljeevaikuses? Või juhul kui ta kasutab valikut enda igapäevastest töörollidest oma loomingu tähendustega sisustamiseks?
Teine juhtum tundub autori hinnangul otstarbekam, kuna sel juhul väheneb võimalus mõista kunsti hermeetilise ja eneseküllasena.”

Näitused jäävad avatuks kuni 11. jaanuarini 2015
www.linnagalerii.ee

Sorge / ERVIN ON KOHAL
Rait Rosin / KASULIKUD KUNSTITÖÖTAJAD
10. 12. 2014 – 11. 01. 2015
Pärnu Linnagalerii Raekojas
Uus tn. 4

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht