Stalkeri nimekirjad väljas

Eelmisel nädalala tehti värskelt kõigile huvilistele kättesaadavaks 2015. aasta Stalkeri-auhinna nimekirjad. Seda Eesti Ulmeühingu aastaauhinda antakse igal aastal välja lugejahääletuse tulemuste põhjal ulme- ja fantaasiažanri kuuluva kirjandusteose eest.

Auhind antakse sel aastal välja juba 18. korda ning kahtlemata on kõigil lugejatel rõõm tõdeda, et tänaseks on valik lettidel muutunud meeldivalt kirjuks ja rikkalikuks. Hääletada saavad kõik lugejad ning auhinnale kandieerivad kõik 2014. aastal avaldatud ulme- ja fantaasiateosed. Auhinda antakse välja eraldi algupärastele ja tõlketeostele.

„Stalkerit võiksid hääletada kõik, kel vähegi huvi ulmekirjanduse vastu ja kes seda loevad, sest see on ainuke tunnustus, mis on suunatud just ulmet kirjutavatele kirjanikele. Meil on olemas mitu novelliauhinda, mitu luuleauhinda, on debüüdiauhind, on lastekirjanduse auhindu, aga Stalker on ainus, mida jagatakse ulme kirjutajatele,“ kommenteerib Eesti Ulmeühingu president, kirjanik Veiko Belials.

Sel aastal kandideerib esimest korda stalkerile ka tuntud poliitik Mart Laar oma alternatiivajalooga. Võitjad kuulutatakse välja 18. juulil 2015 Ulmeühingu suvepäevadel Estconil, kuhu on oodatud kõik huvilised. Lähem info siin: http://ulme.ee/Estcon/Estcon-2015/Kava

Veiko Kastanje

Indrek Hargla

Veiko Kastanje

Enim Stalkereid võitnud Eesti autor läbi aegade on Indrek Hargla, kellel riiulil on tänase seisuga 17 Stalkerit. Tõlkeautoritest on kõige populaarsem George R. R. Martin 4 Stalkeriga.

Kuidas hääletada

Hääletamine on lihtne − loe nimekiri läbi ja pane kirja kolm oma lemmikut, esimene, teine ja kolmas koht. Kui sa pole mõnest kategooriast kolme lugu lugenud, siis jäta selles kategoorias lihtsalt hääletamata.

Värsked nimekirjad leiab siit: http://www.ulme.ee/Stalker/2015/2015-haeaeletus

Eelmiste Stalkerite nimekirjad aga siit: http://www.ulme.ee/Stalker

Fakte Stalkerist

  • Nime on auhind saanud Andrei Tarkovskikultusfilmi “Stalker” järgi, mis filmiti Eestis.
  • Esimene auhind anti välja 1998. aastal kahes kategoorias − raamatud ja jutud.
  • Auhinda antakse välja igal aastal ja kategooriad on parim romaan, lühiromaan või -jutustus ja parim tõlgitud lühijutt (eraldi Eesti autorite ja tõlkeautorite lõikes) ning lisaks parim antoloogia või kogumik.
  • Eesti autoreist on lisaks Indrek Harglale auhinna korduvalt võitnud näiteksVeiko Belials, Maniakkide Tänav, Leo Kunnas ja Siim Veskimees.
  • Stalkeri auhinna on loonud kunstnik Mati Kuusing.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht