Stardib uus audiovisuaalse loomingu festival COMMUTE#1

27.–30. aprillini toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esmakordne audiovisuaalse loomingu festival COMMUTE#1, mille omanäolistel kontsert-etendustel Tallinna erinevates kontserdipaikades kõlavad üliõpilaste värskelt loodud teosed.

Heliloomingule ja muusikatehnoloogiale pühendatud festival COMMUTE#1 stardib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) esmakordselt. „Oleme juba mitu aastat audiovisuaalse loomingu kontserte korraldanud, aga need on olnud kas iseseisvad ettevõtmised või osa mõnest teisest festivalist. Mõistlikum tundus kõik need sarnased kontserdid lõpuks ühe katuse alla tuua,“ selgitab EMTA audiovisuaalse kompositsiooni lektor ning heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide osakonna peakoordinaator Paolo Girol uue festivali ellukutsumise tausta.

COMMUTE#1 liigub erinevate kunstivaldkondade ja muusikastiilide vahel – muusikast tantsuni ja barokist live-elektroonikani. Koostööd tehakse ka Tallinna Ülikooli koreograafia eriala üliõpilastega. „Usume, et koreograafia tudengite panus muudab festivali veelgi laiahaardelisemaks ja publiku silmis atraktiivsemaks,“ lisab Girol.

Festival pakub kuuel õhtul publikule üliõpilaste värsket loomingut ja mitut maailmaesiettekannet. Uusi helitöid esitavad tudengite ja professionaalsete muusikute segakoosseisud. Pühapäevase kontserdi raames kuulutatakse välja ja esitatakse ka EMTA III audiovisuaalse loomingu konkursi võidutööd.

Festivali sündmused toimuvad EMTA-s, Sakala teatrimajas (endine teater NO99), kinos Sõprus ja Niguliste kirikus. Festivali korraldab EMTA heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide osakond.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht