Steve ja autsaiderid Kondase Keskuses

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Steve Vanoni Orangeeyed pELVIS entering the Gates of Reval. Acrylic 81 X 61 cm. 2017

Kondase keskuse näitus tutvustab Põhja-California kunstniku STEVE VANONI loomingut ning valikut tema kollektsiooni kuuluvatest autsaiderkunsti teostest. Näitusel on väljas maalid, mille Steve on loonud viimastel aastatel Tallinnas elades ja töötades, ning rahvusvaheliselt tunnustatud autsaiderite Anne Grgichi, Mose Tolliveri ja William Thomas Thomsoni looming.

Näituse avamine ja kunstnikuga kohtumine toimub reedel, 28. juulil kell 18:30

Näitus jääb avatuks kuni 23. augustini 2017. aastal.

Kunstnikest

Steve Vanoni (sünd. 1956) maalib, teeb performance-kunsti, on tegelenud autokunstiga, töödelnud metalli ja loonud saviskulptuure. Näitustel on ta aktiivselt esinenud 1981. aastast. Steve peab ennast üheks suurimaks elus olevaks kunstnikuks meie planeedil ja naerab enda üle igal võimalikul juhul. Ta on olnud kunstiõpetaja alates 1987. aastast, pidanud peaaegu 10 aastat galeriid, musitseerinud 50 aastat, aeg-ajalt astunud üles ka Eesti muusikaprojektides ning DJ-na nii palju kui võimalik. Sõnakunsti on ta esitanud 1981. aastast ja esinenud filmis ja televisioonis. Steve’ile meeldib filmide dubleerimine ning ta on maailma ühe parima tsirkuse liige. Vanoni veebilehe leiab siit: http://stevevanoniperformanceartandart.weebly.com/

Annie Grgich (sünd 1961) elab USA loodeosas. Endine sektiliige ja voodoo harrastaja Annie hakkas joonistama kodus oma perekonna raamatutesse. Pereliikmetele see muidugi ei meeldinud. Kuigi aastad on möödunud, maalib Annie endiselt raamatulehtedele, gloobustele, surfilaudadele, õieti igasugustele huvitavatele pindadele, kuhu üks hea Grgichi pilt sobib. Tema portreemaalide pind on üles ehitatud arvukatest värvikihtidest. Annie teosed on väga nõutud ning neid eksponeeritakse näitustel nii kodu- kui välismaal. Voodoo’d Annie tegelikult ei harrasta, nii palju kui mina tean, kuid ususektist õnnestus tal pääseda. Annie kunst on kaunistanud ka mõjuka rahvusvahelise autsaiderite kunsti väljaande RAW VISION esikaant.

Mose Tolliver (1919–2006) elas oma pika ja viljaka elu Alabama osariigis Montgomerys. Maalimisega hakkas ta tegelema 1960ndatel pärast rasket õnnetust. Mose oli kunstnikuna iseõppija, maalimist proovima julgustas teda endine tööandja. Tema värvilised inimfiguurid, loomad ja puud on lihtsad, selged ja vahetud. Oma maale riputas ta oma koduaia külge. 1982.a eksponeeriti tema teoseid Washingtonis Corcorani kunstigaleriis toimunud pöördelisel näitusel “BLACK FOLK ART”. Mose jääb alati Ameerika üheks kõige olulisemaks rahvakunstnikuks, tema töid on esitatud näitustel nii kodumaal kui välisriikides. Ta oli üks suurimaid nüüdisaegseid rahvakunstnikke Ameerikas

William Thomas Thompson (sünd 1935) loob religioosse sisuga maale Lõuna-Carolina osariigis Greenville’is. Tema kunstnikutee sai alguse 1989. a. Hawaiil puhkusel olles käis William kirikus ning jutluse ajal tekkis tal järsku apokalüptiline nägemus leekidesse mattunud Maast. Sellest inspireerituna naasis ta sõbra majja, muretses kunstitarbed ja hakkas nähtut maalima. Enamik Williami maale põhinevad Johannese ilmutusraamatul. Varem polnud William kunagi maalinud, ta polnud ka ilmutusraamatut lugenud. Mõned ta viimase aja tööd räägivad valitsuse salaplaanidest ja suurkorporatsioonide ahnusest. Ilmutusraamatu teemal on William maalinud kaks suurt teost, suurema laius on 2,4 m ja pikkus üle 9 m. Williami looming oli ajakirja RAW VISION esikaanel 2001. a. Tema maale on eksponeeritud näitustel nii kodu- kui välismaal. Ta on väga viljakas kunstnik, tõeline härrasmees ja missiooniga kunstnik.

Näitus on kureeritud Galeristi poolt

Kondase keskus, Pikk 8 Viljandi

+327 433 3968

Avatud iga päev kella 11-18 / Open Mon-Sun 11 am-6 pm

www.kondas.ee

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht