Taaskasutusteemaline näitus “ANNA UUS ELU: LIIKUMINE”

Foto Getter Kuusmaa

Kairi LentsiusTELK2

Foto Getter Kuusmaa

Uue Kunsti Muuseum korraldab juba neljandat korda taaskasutusteemalist kunstinäitust, millest on plakat_taaskasutus2016osavõtnud üle saja kunstniku. Seekordne näitus kannab alapealkirja LIIKUMINE ning on pühendatud kas tootmisjääkide või muu taaskasutusmaterjali rakendamisele uutesse disainitoodetesse ning kunstiteoste loomisesse.
Teema LIIKUMINE on kui suund kiiruse, muutumise, uute kihtide ja tasandite leiutamisel. Kunstnikel oli õigus teemat vabalt tõlgendada.
Näitusel näeb taassünnilugusid, kus telgid sündisid uuena mantliteks; vinüülplaadid rändasid seinale kelladeks; sõrmkübarad ja padrunikestad leidsid elu ehetes; üksikutest taldrikutest vormus seinalamp; autogaraažist leitud juppidest said disainvalgustid ja veel palju huvitavaid lugusid ootavad oma lugude nägemist näitusel.
Põnevaid lahendusi leidub sellel näitusel igast valdkonnast ning kunstnike fantaasia on olnud piiritu.
Näitusel osalevad:
Ain Toim, Endla Murd, Evelyn Hints, Jaan Pärn, Kairi Lentsius, Kairi Orav, Karin Paumer, Kimmel Disain, Kristi Toome (New Rustic), Kristjan Indus, Lauri Lihten-Haavel, Leonardo Meigas, Liia Õitspuu, Liina

Martin Kroot Lamp1

Martin Kroot Lamp1

Noorlaid, Marit Nõmmik, Margus Rebane, Martin Kroot, Merle Nisuma, Merlin Lõiv, Pavel Sidorenko, Per William Petersen, Piret Kändler, Tanel Tolsting, Tarmo Mäesalu, Tuulikki Tolli, Vuhti Maja Galerii.
Kunstnikud, kes kasutavad oma loomingus igapäevaselt teise ringi tooteid, oskavad edasi anda teadmisi, mis väärtustavad oma panuse andmist keskkonnasäästlikku eluviisi. Kunstinäituse raames toimuvad ka töötoad, milles osalejatel on võimalus näha, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid otsuseid igapäevaelus. Kui meie näitusekülastajal või töötoas osalejal tekib lisaks loomingulisusele ka huvi keskkonnahoiu või nn jäätmete taaskasutuse vastu, oleme oma näitusega eesmärgi täitnud.
Protsess, kus vanast saab uus ja põnev, kätkeb endas teadmist, et mõtleme ka oma ümbritseva peale – ANNAME UUE ELU!

8. aprill – 22. mai 2016
avamine 7. aprillil kell 16.00
Näituse koostaja: Marie Soosaar-Virta
Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
avatud iga päev 9-19.00
http://mona.ee/

New Rustickotid

New Rustickotid

https://www.facebook.com/Museum.of.New.Art

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht