Tallinna Filharmoonia alustab uut hooaega

Foto Kalev Lilleorg

Risto Joost ja Tallinna kammerorkester Mustpeade Maja ees.

Foto Kalev Lilleorg

Laupäeval, 7. oktoobril alustab Tallinna Filharmoonia uut kontserdihooaega. Kavast leiab Eesti autorite teoste esmaettekandeid, rahvusvahelise tuntusega soliste ning muusikalisi kohtumisi, millega Tallinna Kammerorkester, Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester, tähistab oma 25. hooaega.

„Uus kontserdihooaeg tuleb põnev ja žanriliselt mitmekesine – sellega teeme algust juba 7. oktoobri avakontserdil, kus solistidena astuvad üles särav metsosopran Kai Rüütel Londonist ja Eesti üks hinnatumaid tenoreid Mati Turi. Ent klassikaline orkestrikontsert võtab ootamatu pöörde ja läheb üle meeleolukaks, valgusmänguliseks Rääts-remix’iks, kus Jaan Räätsa 85. sünnipäeva puhul töötlevad tema loomingut Tiit Kikas viiulil ja laserharfil, Raivo Tafenau saksofonil ning Tallinna Kammerorkester,” rääkis Tallinna Kammerorkestri peadirigent Risto Joost.

„Tallinna Kammerorkestri hooaja kavas on arvukalt kontserte Mustpeade Majas ja Tallinna erinevates kontserdisaalides, kuid jõuame oma kontsertidega ka Tartusse, Pärnusse, Jõhvi ja Hiiumaale. Euroopas astume üles Eesti Vabariigi 100. aastapäeva kontsertprogrammis Hollandis ja Belgias ning Eesti Festivaliorkestri kooseisus anname kontserte  Šveitsis, Saksamaal, Austrias ja Luksemburgis.  Meie eesmärk on pakkuda kõrge kunstilise taseme ja atraktiivsete ideedega muusikalisi elamusi,“ lisas Risto Joost.

Tallinna Kammerorkestri kolm kontserdisarja

Sel  hooajal toob Talllinna Kammerorkester publiku ette kolm eripalgelist kontserdisarja: „TKO 25”, mis on pühendatud Tallinna Kammerorkestri juubelihooajale, „Diplomaatilised noodid”, mis tutvustab välisriikide muusikat ja muusikuid ning „Brunchertid”, mis tähendavad mõnusaid pühapäevi kauni muusika ja hea söögiga.

„TKO 25” sarjas saab 26. oktoobril kuulata rahvusvahelise kuulsusega karismaatilist vioolavirtuoosi Maxim Rysanovit, kes mitte vähem oskuslikult valitseb ka dirigendikeppi. Rysanovi ja orkestri koostöös tuleb esmakordselt Eestis esitusele Läti kultushelilooja Pēteris Vasksi vioolakontsert. Hooaja kulminatsioon saabub 2018. aasta kevadel, mil toimuvad pidunädalad ja orkester annab kontserdi koos kõigi oma oluliste dirigentidega (Jaakko Kuusisto, Juha Kangas, Tõnu Kaljuste ja Risto Joost). Hooaja lõppkontserdil kõlab Tallinna Kammerorkestri esituses Erkki-Sven Tüüri viiulikontsert maailma esiettekandena.

„Diplomaatilised noodid” on sel aastal pühendatud Taanile ning Eesti publik saab nautida ilusa kõla ja stiilsete esituste poolest hinnatud noort kitarrivirtuoosi Jakob Bangsøt koos tšellist Jakob Kullbergi ja Tallinna Kammerorkestriga.

“Brunchertid” on sel hooajal kavas isadepäeva, advendi, sõbrapäeva ja naistepäeva eel. Need oma publiku leidnud hubased kontserdid valmistavad heameelt ka muusikutele, sest annavad võimaluse esineda väiksemates koosseisudes ja mängida võrdlemisi harva esitatavad teosed.

TAFF Club

Uueks alguseks valmistub ka kirjandus- ja jazziklubi TAFF Club. Sarja esimene kontsert seab end 12. oktoobril sisse värskelt renoveeritud Mustpeade Maja keldrisaalis, kuid jätab endale võimaluse tõusta aeg-ajalt ka Valgesse saali. Hooaja avab TAFF Clubi muusikaline juht Raivo Tafenau, kes tänavu tähistab oma 30. lavaloleku aastat. Programmist leiab nii fenomenaalse Kadri Voorandi, intrigeeriva Tanel Padari, kui ka uue sarja „Naabrijazz“, mis 23. novembril toob Eestisse esinema legendaarse Soome saksofonisti Eero Koivistoineni.

Noorte Filharmoonia

Nagu eelmistel aastatel, nii ka tänavu –  Noorte Filharmoonia sarjas on lavaküpseks saamas uus kontsertetendus noortele. Kristo Matsoni/Ilmar Tomuski „Trikiga küsimus” esietendub 14. oktoobril ning pakub meelelahutust kogu perele. Kaasategevad noored muusikud: “Klassikatähtedest” tuntud fagotimängija Jakob Peäske, laulja Annaliis Telgmaa, tänavu laulupeodebüüdi teinud dirigent Edmar Tuul koos Tallinna Kammerorkestriga. Nende kõrval ka mustkunstnik Meelis Kubo, keda päevast-päeva harjutavad muusikud võtavad nõuks paljastada.

foto Kalev Lilleorg

Tallinna Kammerorkester Mustpeade Maja akendel.

foto Kalev Lilleorg

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja

Tallinna Kammerorkester, TAFF Club ja Noorte Filharmoonia – kõik nad vormitakse lavaküpseks Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas, kus  alates 2011. aastast asuvad Tallinna Filharmoonia kontsertorganisatsiooni proovisaalid ja toimub igapäevane tegevus.  „Mustpeade Maja on ainulaadne kultuurikeskus ja teist samaväärset nelja saaliga kultuuriobjekti meie vanalinnas ei ole. Valge saal, Olavi saal, Vennaste saal ja keldrisaal, igal neist on oma isikupära, ajastu hõng ja akustilised võimalused,“ ütles Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints.

Lisainformatsioon hooaja kontsertide kohta: www.tallinnafilharmoonia.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht