Tallinna Fotokuu kuraatorinäitus Prosu(u)mer EKKMis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tallinna Fotokuu ’15 esitleb:
Prosu(u)mer
18.09 – 18.10
avamine: neljapäeval, 17.09 kell 19 – 21
EKKM
Põhja pst. 35
avatud T-P 13-19
Kunstnikud: Andrea Büttner, Amy Cuddy, Daugavpils Mark Rothko Art Centre, David Raymond Conroy, Hank Herron, Luka Knezevic-Strika, Gil Leung, Cayce Pollard, James Richards, Buzz Rickson’s, Rockstar Games & Karl Smith, Rundum, Liina Siib, Philippe Thomas, Kohei Yoshiyuki
Tallinna Fotokuu ’15 keskne näitus Prosu(u)mer EKKM-s avab vastastikku parasiteerivaid suhteid tootjate ja tarbijate vahel ning harutab lahti autori ja kasutaja segunenud rolle.
Futuroloog Alvin Toffler leiutas prosuumeri (ingl k prosumer) mõiste 1980ndal aastal, et kirjeldada “proaktiivset tarbijat”, kes osaleb kaupade disainis ja tootmises. Majandusteoorias ning turunduses on prosuumeri kontseptsiooni hiljem rakendatud erinevatel eesmärkidel – näiteks püüdes lahendada tööjõu võõrandumise probleemi või siis otsides kasumlikumaid turu segmenteerimise võtteid.
Samal ajal jäävad postmodernsed ideed jagatud autorlusest ning laenatud autentsusest jõuetuks meie igatsuse ees originaalse ja uue järele – iha, mida järjekindlalt stimuleerivad turujõud.
Astudes ajutiselt kuraatori rolli, kutsub kunstnik David Raymond Conroy analüüsima prosuumeri positsiooni ajal, mil kunstnikud töötavad iseenda suhtekorraldajatena, kirjutades rahataotlusi ja uuendades oma profiile sotsiaalmeedia kanalites; aga ühtlasi ka iseenda sponsoritena, finantseerides oma kunstipraktikat muust tööst teenitava palgaga.
Osana kunstibiennaali programmist leiab Prosu(u)mer aset Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis, mis sündis mitteametliku projektiruumina, kaaperdas olematu asutuse uhke nime ja pani end aja jooksul ise institutsioonina maksma. Koondades kunstiteoseid, objekte ja popkultuuri nähtusi, toob näitus esile aspiratsiooni ja ära kasutamise, imetluse ja kriitika ahelaid, mis kultuuriloomet ja –tarbimist alati seovad.
Prosu(u)mer on osa Tallinna Fotokuu programmist. Fotokuu on kunstnike algatusel sündinud kaasaegse kunsti biennaal. Tallinna Fotokuu ’15 kunstiline juht on Kristel Raesaar.
Fotokuu põhiprogrammis on veel näitused Tallinna Kunstihoones, Kunstihoone galeriis, Tartu Kunstimuuseumis ja Tartu Kunstimajas. Kuues Eesti Fotokunstimess toimub 2. – 4. oktoobrini Telliskivi Loomelinnakus, VIP avamisega 1. oktoobri õhtul.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht