Tallinna kogunevad nõukogude ajaloo uurijad

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Järgmisel nädalal kogunevad Tallinna Ülikoolis nõukogude kultuuri ja ajaloo uurijad, kes keskenduvad 1960-70ndate ühiskondlike protsesside uurimisele. Ettekande teevad teiste hulgas mitmed tunnustatud teadlased Oxfordi ja Harvardi ülikoolidest.

24.-31. juulini Tallinna Ülikoolis toimuva suvekursuse “Late Socialism (1956-85): The Forgotten Years between Stalinism and Perestroika” raames koguneb Eestisse üle 50 ajaloo, kultuuri- ja sotsiaalteaduste doktorandi kokku enam kui kümnest riigist Euroopas, USAst, ja ka nt. Brasiiliast. Loenguid peavad professor Catriona Kelly (Oxfordi Ülikool, Slaavi, Ida-Euroopa ja Euraasia uuringute assotsiatsiooni president), dr. Juliane Fürst (Bristoli Ülikool, Harvardi Ülikool) ja dr. Polly Jones (Oxfordi Ülikool).

Kursuse peakorraldaja, ajaloolase ja Eesti Humanitaarinstituudi teadur Uku Lemberi sõnul on kursuse eesmärgiks fookusesse tõsta seni teaduslikult vähe uuritud Hruštšovi ja Brežnevi valitsemise periood, ehk aastad 1956-1982: „Hilise nõukogude aja käsitlemine on olnud enamasti seotud talle eelneva ja järgneva perioodi uurimisega, seda on nii teadlaste kui laiema avalikkuse poolt enamasti nähtud kas stalinismi leebema jätku või perestroika eelmänguna. Soovime seda kurssi muuta ja vaadata nn. sula ja stagnatsiooniaega nende endi terminites,“ selgitas Lember. Suvekursus osutus erakordselt populaarseks, korraldajatele laekus üle saja tõsise osalemisavalduse, mistõttu oli kahjuks võimalik osalema kutsuda vaid pooled kandideerinud noorteadlased.Kursusele eelneb 22.-24. juulil Kurtnas toimuv sümpoosion, mille keskmes on hilise nõukogude perioodi uurimise teoreetilised küsimused, rõhuasetusega nõukogude võimukeskuste ja ääremaade suhetele ja dünaamikale. „Valisime sümpoosioni toimumiskohaks autentselt säilinud Valve Pormeistri projekteeritud endise Kurtna Linnukasvatuse katsejaama peahoone. Lisaks tihedale akadeemilisele programmile pakutakse ka nõukogudehõngulist toitu ning proovitakse omaaegset sauna,“ kommenteeris Lember.Suvekursuse käigus toimub kolm avalikku loengut, kuhu on oodatud kõik huvilised. 24. juulil kell 16.00 algab Tallinna Ülikoolis avalik loeng, kus professor Catriona Kelly räägib post-sotsialistliku kogemuse ja mälupraktikate uurimisest ning nostalgia mõiste problemaatilisusest.

Dr. Juliane Fürsti avalik loeng “All you need is Love: How the Soviet Hippies lived through, with and despite Stagnation” toimub 27. juulil algusega kell 14.00 ja  Dr. Polly Jones’i loeng “Should I stay or should I go? Finding a Niche in Late Soviet Literature” 30. juulil algusega kell 16.00. Kõik loengud toimuvad Tallinna Ülikooli Mare majas aadressil Uus-Sadama 5, ruumis M-218.

Kursus toimub Tallinna Ülikooli rahvusvahelise suvekooli Tallinn Summer School raames.

Kursuse ja sümpoosioni korraldamist on toetanud Eesti Kunstiakadeemia, Kultuuriteaduste ja Kunstide Doktorikool, Fritz Thysseni Fond.

Lisainfo:

Uku Lember
kursuse ja sümpoosioni peakorraldaja
telefon: 5200689
e-post:  lember.uku@gmail.com

Doris Altin
välisturunduse spetsialist

Tallinna Ülikool
telefon: 56279773
e-post: doris.altin@tlu.eeEdastas:Maria Jäärats
kommunikatsiooni peaspetsialist
Tallinna Ülikool
+372 56285557 | +372 6409 219
maria.jaarats@tlu.ee
www.tlu.ee | www.tlu.ee/en

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht