Tallinna Linnamuuseumi filiaalid avavad uksed 19.-20. mail

Tallinna Linnamuuseumi filiaalid avavad uksed 19.-20. mail ning kutsuvad vaatama uusi ja püsinäitusi!

Pärast kahte kuud suletud uksi ning keskendumist tööle kogude ja veebimuuseumiga avavad Tallinna Linnamuuseumi filiaalid sel nädalal taas uksed publikule. Pikendasime vähemalt mai lõpuni ka näitusi, mille lahtiolek eriolukorra tõttu jäi napiks.

Linnamuuseum Vene 17 ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseum on avatud alates teisipäevast, 19. maist. Fotomuuseum, Tallinna vene muuseum ja Peeter I maja alates 20. maist.
Soovime kõigile head rahvusvahelist muuseumipäeva ja ootame kohtuma muuseumides!

KIEK IN DE KÖKI KINDLUSTUSTEMUUSEUM kutsub taas ainulaadsesse kindluskompleksi, mis annab ülevaate linna kaitsmisest läbi ajaloo. Seiklushimulised saavad ronida keskaegsete kaitsetornide treppidel ja müürikäikudel, nautida linnavaateid, avastada maa-alust Tallinna salapärastes bastionikäikudes. Kuna osa ekspositsioonist on eritingimuste tõttu suletud, pääseb muuseumisse sooduspiletiga, info kodulehel. Muuseum pakub avastuslikke linnatuure väikestele gruppidele ja haaravaid seltskondlikke orienteerumismänge vanalinnas täiskasvanutele ja õpilastele.
Avatud on näitused “Dannebrog ja Eesti 1219–2019”, mis tutvustab Tallinna rajamise sündmusi ning taanlaste ristilipu saamise lugu 800 aastat tagasi.
“Metapsüühiline Tallinn” tutvustab okultistide ja selgeltnägijate toimetamisi Tallinnas 1930. aastatel.

LINNAMUUSEUMIS on taasavatud näitus „Epp ja Madis Eelmaa: koos itta ja läände“. Esmaavamisega samal nädalal suletud näitust sarjast Kogu ja lugu on nüüd võimalik vaatama tulla ning peatselt ka osaleda põnevatel näitusetuuridel. Paralleelselt saab tutvuda ka Linnamuuseumi keskaegsetes keldrites portselani, keraamika ja metalli avahoidlaga ning imetleda tallinlaste kodusid ehtinud lauanõusid ja majakraami. Lisaks on avatud püsiekspositsioon ning näitused „Tallinna toomkool – Eestimaa hariduse nurgakivi“ ja „Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi“.

FOTOMUUSEUMIS on mai lõpuni avatud Jaanus Ree isikunäitus “Ott“, kus eesti edukaim rallifotograaf avab ott tänaku peadpööritavat teekonda.
Fotomuuseumi 18. Maini uuenenud suurprojektis “Isolatsioonidialoogid” osaleb üle 120 eesti fotograafi. Isolatsioonidialoogid on inspireeritud peatselt fotomuuseumis esitletavast Alena Shminke ja Mike Rossi näitusest “Dialoogid”, milles kaks teineteisest sadu kilomeetreid eemal olevat kunstnikku alustasid omavahel fotograafilist dialoogi. See avas kahe teineteise jaoks täiesti tundmatu inimese sisemaailma, läbielamisi ja maailmatunnetust.

TALLINNA VENE MUUSEUM ootab avastama linna ja näitusi: pikendatud on Dmitri Kosjakovi isikunäitust “Artist või kunstnik?”, näha saab ka näitust “Koolitund, vahetund: vene haridus tallinnas 1715–1944″ .

PEETER I MAJA kutsub jalutuskäigule Kadriorgu: grupid kuni 10 inimest on oodatud osalema muuseumiprogrammides “Vana palee saladused” siseruumides ja ajarännakule Kadrioru pargis.

LASTEMUUSEUM MIIAMILLA avas juba eelmisel nädalal oma väliala, ent terviseohutuse huvides avame siseruumid mängudeks alates 2. juunist. Seni jätkab muuseum oma tegevuste ja mängude vahendamist veebis ja kutsub läheneva lastekaitsepäeva puhul kõiki osalema põnevates aktsioonides koos Nukumuuseumi, Kiusamisvaba kooli ja Teoteatriga.

KALAMAJA MUUSEUMI välinäituse “Kalamaja kadunud killud” avame Kalamaja tänavatel alates 18. juunist.

VEEBIMUUSEUM jätkab muuseumi avamist ja tutvustamist. Eriolukorra ajal töötasid Tallinna Linnamuuseumi filiaalid selle nimel, et muuta rohkem sisu ja tegevusi kättesaadavaksmuuseumi e-kanalite kaudu. Samal ajal ei katkenud ka uute näituste ettevalmistamine, mille avame muuseumis sügishooajal plaanipäraselt. Muuseumipedagoogid valmistasid ette distantsõpet toetavaid materjale ja muuseumituure, mida saab ka edaspidi vaadata ja kasutada. Selleks oleme kõik veebimaterjalid kogunud meie veebivärava lehele.
Veebimuuseum on alati avatud!


HOIAME DISTANTSI JA TERVIST!
Vastavalt terviseohutust arvestavatele ettekirjutustele oleme uuendatud muuseumis külastustingimusi. Järgida tuleb 2+2 reeglit; rühmakülastuse korral võib külastajaid olla grupis maksimaalselt kümme; käepärast on desinfitseerimisvahendid ja ruume puhastatakse sageli; nii et külastajad saavad ringi liikuda ohutu distantsiga.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht