Tartu Kõrgem Kunstikool osaleb Disainiööl väljapanekuga Disain kui LAHENDUS

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Disain kui lahendus. Disainiöö 2015. Foto Marju Roos

Disain kui lahendus. Disainiöö 2015. Foto Marju Roos

Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) väljapanek Disain kui LAHENDUS **on 17-27 september eksponeeritud rahvusvahelisel näitusel Heliosdesign endises kinos Helios, mis on Disainiöö ajaks täidetud kodu-ja välismaise disainiga.*
Disain kui LAHENDUS toob fookusse viis TKK disaini suuna lõputööd, mis otsivad lahendusi konkreetsetele probleemidele.
JAANIKA AADAMSOO on disaininud pikakereliste väikekoerte anatoomiast lähtuvad transpordikotid (nahadisaini osakond, juhendaja Kristel Suigussaar).
MERIT EENSOO spordi- ja matkaradade puhkepink (mööbliosakond, juhendaja Jaanus Paaver) pakub erinevaid kasutusvõimalusi.
EVA LIISA KUBINYI tootearendusprojekt keskendub kaasavatele tekstiilmänguasjadele (tekstiiliosakond, juhendaja Kadi Pajupuu).
UKU RANDVER uurib, millist mõju avaldab madala resolutsiooniga graafika arvutimängu disainile (meedia- ja reklaamikunsti osakond, juhendaja Lauri Rahusoo).

Merit Eensoo spordi- ja matkaradade pink. Foto Merit Eensoo

Merit Eensoo spordi- ja matkaradade pink. Foto Merit Eensoo

MERILI SULG on loonud Tartu Spordihoone supergraafika, mis aitab hoones paremini orienteeruda (maalingute osakond, juhendaja Madis Liplap).
Eva Liisa Kubinyi korraldab Disainiööl lastele ka töötoa “MÄNGime koos!”, kus neid disainiprotsessi kaasates luuakse ühiselt mängimiseks vajalikud vahendid.
Disainiöö raames toimuvatel näitustel ja üritustel osalevad veel mitmed TKK vilistlased ja õppejõud, sealhulgas Jaanika Aadamsoo, Andres Aavik, Ander Avila, Jaanus Eensalu, Merit Eensoo, Marko Kekishev, Eva Liisa Kubinyi, Reela Nigul, Kadi Pajupuu, Janno Preesalu, Triinu Pungits, Uku Randver, Martin Rästa, Stella Soomlais, Merili Sulg ja Mihkel Teemaa.
Disaini suunda saavad valida üliõpilased kõigilt TKKs õpetatavatelt erialadelt. Suuremas mahus on disaini valdkonna aineid maali ja maalingute restaureerimise, meedia- ja reklaamikunsti, mööbli ja restaureerimise, nahadisaini ja restaureerimise ning tekstiili õppekavas.
TKK väljapaneku kujundasid Aet Ollisaar, Madis Liplap ja Marju Roos.
Asukoht: endine kino Helios (Sauna tn 7, Tallinn).
Lisainfo Tartu Kõrgemast Kunstikoolist: www.artcol.ee

Lisainfo Disainiöö kohta: www.disainioo.ee/Programm

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht