Tartu Kunstimajas avatakse “Peterburi Uue kunsti näitus”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
„Paus“ / Pjotr Belõi / 2011

„Paus“ / Pjotr Belõi / 2011

Tartu Kunstimajas avatakse “Peterburi Uue kunsti näitus” – naabermetropoli staarid äitavad värsket kraami.
Näitusel osaleb 5 kunstnikku:  Peter Belõi (Пётр Белый), Shishkin-Hokusai (Шишкин-Хокусай), Vladimir Kozin (Владимир Козин), Alexander Morozov (Александр Морозов), Nikolai Vasiljev (Николай Васильев).
Peterburg on meile lähim kultuurimetropol ja samas on seda nimetatud ka meie suure ja olulise naabri –Venemaa – kultuuripealinnaks.  Venemaast, selle kunstist ja ühiskonnast ning seeläbi maailmas toimuvast arusaamiseks oleks Eesti kunstipublikule kasulik tunda seda mitmekesist kultuurivõrgustikku laiemalt. Seda eriti olukorras, kus poliitiline ja majanduslik suhtlus Venemaaga on praktiliselt katkenud ning ainsaks võimalikuks suhtluskanaliks ongi jäänud kultuur.
Peterburi kirevast kunstipildist tehtud valikus on erineva taustaga kunstnikke, keda ühendab üks Vene kultuurile omane hõrk komplekt pealtnäha vastuolulistest tunnustest: ühelt poolt terava irooniaga sotsiaalkriitika, teiselt poolt poeetiline-romantiline maailmatunnetus.
Peterburi kunstnikele on omane ka oma kultuuriruumi orgaaniline kohalolu nende loomingus, st olles küll teadlik maailmakunstis toimuvast, lähtutakse peamiselt siiski Vene kultuurist ja ühiskonnast. See annabki nende loomingule eripära ning paneb eristuma globaalsest kunstiesperantost.
Näitusel osalevad kunstnikud ei ole valitud läbi sealpoolse institutsionaalse filtri, komplekt on koostatud kuraatori uuringu ja kohapealsete pikaajaliste välitööde põhjal.
Olete lahkelt oodatud näitust külastama!

TARTU KUNSTIMAJA (Vanemuise 26)
“Peterburi Uue kunsti näitus” Peter Belõi, Shishkin-Hokusai, Vladimir Kozin, Alexander Morozov, Nikolai Vasiljev.
Kuraator Janno Bergman, koordinaator Mari Kartau / Suur saal
https://www.facebook.com/events/253839288320071/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht