Tartu ülikooli muuseumid pakuvad muuseumiööl tihedat programmi

TÜ loodusmuuseum, botaanikaaed, kunstimuuseum, Tähetorn ja Tartu ülikooli muuseum Toomemäel pakuvad muuseumiööl 20. mail põnevat programmi loodusmängudest umbrohu ja foto-orienteerumiseni.

Loodusmuuseum
Tartu ülikooli loodusmuuseum on muuseumiööl avatud kella 18-23. Muuseum toob välja nii vanad head kui ka uued põnevad loodusmängud. Lastenurgas saab koeratüdruku Lotte rääkiva jutupliiatsi abil tundma õppida Eestimaa loodust, mängida Läänemere memoriini ja käpiknukkudega.

Suuremad külastajad saavad kätt proovida ja ajusid ragistada loodusmuuseumi enda loodud lauamängus „Reis Läänemerel“. Mängus saab rännata mööda meie kodumerd, tundma õppida selle elanikke ja lahendada ülesandeid.

Külastajad saavad end kosutada soojade jookidega kohvikult STEP UP.
Muuseumis üheks õhtuks avatud kohvik pakub õiglase kaubanduse ja mahetooteid. Teretulnud on oma kohvitopsi kaasa võtmine.

Lisainfo: www.natmuseum.ut.ee ja https://www.facebook.com/events/1319614018119799/.

Botaanikaaed
Tartu ülikooli botaanikaaia avamaa ja kasvuhooned on muuseumiööl avatud kella 17-23. Vaadata saab näitust „Umbrohi taldrikul“, mis tutvustab meie looduslikke toidutaimi. Huvilised saavad osaleda ka näituseteemalisel viktoriinil.

Lisainfo: www.botaanikaaed.ut.ee.

Kunstimuuseum
Tartu Ülikooli kunstimuuseumis on Muuseumiööl mänge. Kogu õhtu jooksul on avatud antiiksete lauamängude saal. Mängi muuseumis ja tee ise kodus järele!
Muuseum on avatud kl 18.00-22.00.
Programm täpsemalt: https://programm.muuseumioo.ee/map/museum?id=435

TÜ muuseum
Tartu Ülikooli muuseumi peamajas Toomemäel leiab mitmeid vahvaid tegevusmänge nagu foto-orienteerumine näitustel, mänguasjade meisterdamine ja nendega mängimine, Hullu Teadlase eksperiment jpm. Muuseumiöö külastajad saavad vahva elamuse teaduse erinevatest tahkudest ning Tartust kui tudengite ja teaduse pealinnast. Avatud on ka toomkiriku tornid.

Täpsem kava: https://programm.muuseumioo.ee/map/museum?id=518

Tähetorn
Tartu tähetornis saab Muuseumiööl osa võtta humoorikast orienteerumismängust „Eksinud kosmoses“ ning  meisterdamishuvilised saavad endale kaasa meisterdada isikliku versiooni tuntud lauamängust „Reis Kuule“. Selge ilma korral toimub kella 23st keskööni ka teleskoobivaatlus õuel.

Programm: https://programm.muuseumioo.ee/map/museum?id=129

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht