Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi juubelikonverentsil heidetakse valgust eestlaste olemusele

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Foto Johan Paul Hion

TÜ psühholoogia õppekava doktorandid.

Foto Johan Paul Hion

Tartu Ülikooli psühholoogia instituudil täitub sel sügisel 50 aastat statsionaarse õppe algusest ning seda tähistatakse üheskoos Eesti Psühholoogide Liiduga (EPL), kel möödub asutamisest 30 aastat. 10. novembril toimuval juubelikonverentsil „Eesti mõõdud“ keskendutakse psühholoogide uuringutele eestlaste ja teiste eestimaalaste kohta.

Psühholoogia instituudi juhataja ja Eesti Psühholoogide Liidu president Kariina Laas kinnitas, et konverentsil on koos Eesti psühholoogia tipud, kes teadlaste ja praktikutena on ühtlasi maailmas kõrgelt hinnatud.

„Psühholoogia tähtsus ühiskonnas kasvab pidevalt – psühholooge kaasatakse peale vaimse tervise valdkonna aina enam ka näiteks rahvatervishoidu, geneetikasse, majandusse ja haridusse. TÜ psühholoogia instituudi ja EPL-i ühise juubelikonverentsi ettekanded kajastavad psühholoogia mitmekülgsust suurepäraselt,“ lisas Laas.

Konverentsil saab muu hulgas teada, kuidas mõtleb Eesti laps ning kui suur roll on psühholoogias meie geenidel. Vastust otsitakse küsimustele, kas eestlane töötab liiga palju ja tunneb liiga vähe ning milline on tema suhe söömise ja joomisega. Räägitakse ka sellest, kuidas tehakse Eestis psühholoogiateadust, ja mõõdetakse esmapilgul mõõtmatuna näivat: hetke, teadvust, tõde ja rottide tundeid.

Konverentsile on oodatud kõik psühholoogiahuvilised, instituudi vilistlased, endised ja praegused töötajad ning Eesti Psühholoogide Liidu liikmed.

Juubeliürituste osana etendub TÜ uues anatoomikumis (Näituse 2) alates 2. novembrist ka Tartu Uue Teatri lavastus „Unusta/unista“, mis on valminud koostöös TÜ psühholoogia instituudiga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht