Tartus esietendub Telakka Teatri ja Tartu Uue Teatri koostöölavastus “#DIGITALHATSGAME”

Tartu Uues Teatris esietendub teatri esimene väliskoostöölavastus “#DIGITALHATSGAME”, mis on loodud kahasse Telakka Teatriga Tamperest.
Telakka Teater on eesti publikule juba varasemast tuttav lavastustega “Köök/Keittiö”, “Petroskoi” ja “Kullervo”, mis olid koostöölavastused Rakvere Teatriga. Telakka Teater pälvis 2016. aasta märtsis parima Soome teatri tiitli.
Lavastuse teksti autoriks on Iraagist pärit kirjanik Hassan Blasim, kes elab ja töötab juba 10 aastat eksiilis Soomes. Oma esimese näidendi kirjutas ta väga aktuaalsetel ja poliitilistel teemadel. Lavastuse tegelasteks on häkkerid, kes tahavad ühiskonna toimimist muuta ning lugu räägib maailmast, mis elab pidevas informatsiooni ülekülluses ja pagulashirmus. Hassan Blasimi sõnul on informatsioonil nii lavastuses kui tänapäeva maailmas suur võim: “Informatsioon on tunnetatav jõud ja samal ajal autoriteet. Kellel on võim info üle, sellel on võim ka teiste inimeste üle ja voli määrata uued mängureeglid.”
Lavastajateks on Hanno Eskola ja Antti Mankonen Soomest. Laval mängivad Uue Teatri näitlejad Mart Aas ja Jekaterina Novosjolova ning Henry Hanikka, Tanjalotta Räikkä, Tomi Salmela, Kaisa Sarkkinen ja Lasse Poser Telakka Teatrist. Lavastuse kunstnikuks on Henry Griin Tartu Uuest Teatriks ja valguskunstnikuks on külalisena Emil Kallas Tallinna Linnateatrist.
Etendus on soome, eesti ja inglise keeles ning eestikeelsete subtiitritega. Eestis on sel kevadel plaanis anda 5 etendust. Etendused on Tartu Uues Teatris 7/8/9 aprillil ning Tallinnas Von Krahli Teatris 30. aprillil ja 1. mail.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht