Teaduse populariseerimise projektikonkurss toob teleekraanile saate köögiteadusest ja füüsika õhtukursuse

Tänavusel teaduse populariseerimise projektikonkursil rahastati 35 projekti tegevusi kokku 159 000 euro eest. Konkursile laekus 111 taotlust ja toetust küsiti 796 792 eurot.

Kõige rohkem sooviti ellu viia tegevusi teaduse tutvustamiseks õpilaste seas ning konkursi toel saab muuhulgas teoks suur hulk koolide korraldatud teaduslaagreid ja festivale, luuakse muuseumitunde ja ekspositsioone.
Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonna juhataja Terje Tuisk tõdes, et konkursile esitatakse igal aastal palju rohkem toetust väärivaid tegevusi, kui me rahastada saame. „Õnneks saab siiski umbes kolmandik tegijatest oma plaanid teoks teha. Paljudes kategooriates oli otsuse tegemine väga keeruline – näiteks kas rahastada raamatut ämblikest või samblikest? Mõlemat oleks ju vaja. Komisjon püüdis otsuse tegemisel silmas pidada seda, et teoks saaks võimalikult erinevate teemadega seotud tegevusi.“
Rahastatud projektide seas leidub nii humanitaariat – näiteks kunstiteadusi populariseerivate filmide õhtud ja arheoloogia ajakiri Tutulus – kui reaalteadusi maa alt (maapõue nädal) ja ka kõrgemalt (astrolaager). Black Plastic Media Production OÜ toodab telesaadete sarja „Köögiteadus“, kus lastakse lapsed kööki ja seletatakse läbi toiduvalmistamise lahti lihtsad teadustõed. Energia avastuskeskus alustab eelkõige täiskasvanutele mõeldud füüsika õhtukursustega. Samuti antakse välja antakse raamatud „Eesti ämblikud“ ja „Eesti maapinna suursamblikud“.
Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht