Teadusseminar „Kunsti ja tõe suhetest“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kõik huvilised on oodatud osalema Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse teadusseminaril, mis toimub 30. septembril kell 12 Eesti Keele Instituudi maja II korruse väikeses saalis aadressil Roosikrantsi 6. Teemal „Kunsti ja tõe suhetest“ esineb Aare Pilv.
Kui olen varem püüdnud Ludwig Wittgensteini ja John Gibsoni (st analüütilise filosoofia voolusängist pärit mõtete) toel vaadelda fiktsionaalsete/figuraalsete keelemängude suhet „reaalse” tõeväärtusega keelemängudesse, siis nüüd kõrvutaksin seda mõnede kontinentaalse teooria kontseptualiseeringutega. Räägin Alain Badiou kolmest kunsti ja tõe vahelise suhte kontseptualiseerimise „skeemist” (didaktiline, klassikaline ja romantiline), mille kõrvale ta pakub oma neljandaks „inesteetika” kontseptsiooni. Badiou skeemid on teataval määral analoogsed Jacques Rancière’i kolme „kunstirežiimiga” (eetiline, representatiivne ja esteetiline) ning Ranciere’i poleemika Badiouga loob lisaperspektiive mõlema mõtleja ideedele, need omakorda annavad lisanurga analüütilisele kunstiteksti tõeväärtuse küsimusele.
Aare Pilv on eesti kirjandusteadlane, kes töötab Eesti TA Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuses teadurina. Tema peamisteks uurimissuundadeks on subjektsus ja identiteet kirjanduses ja kultuuris, nõukogudeaegse kirjandusdiskursi tänapäevase mõistmise probleemid ning Madis Kõivu looming.
Olete lahkesti palutud osa saama!
Eesti Teaduste Akadeemia
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus
Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Tel +372 6443 147
www.utkk.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht