Teadustulemuste rakendamiseks esitati 59 arendusgrandi taotlust

3. mail lõppes Eestis esimene eksperimentaalarenduseks mõeldud arendusgrantide eeltaotlusvoor sellel või järgmisel aastal algavatele projektidele. Eesti Teadusagentuurile esitati 59 taotlust seitsme teadus- ja arendusasutusega seotud teadlastelt. Toetust soovitakse kokku üle 5,5 miljonit euro.
Kõige rohkem taotlusi laekus tehnika ja tehnoloogia valdkonnas, järgnevad loodusteadused ning arsti- ja terviseteadused. Kõigis kuues valdkonnas esitati vähemalt üks taotlus. Keskmine taotletud summa on 93 444 eurot.
Arendusgrantide selleaastase finantseerimise kogumaht selgub järgmise aasta riigieelarve vastuvõtmisel. Esimeses taotlusvoorus on kavandatud nelja kuni viie grandi väljaandmine. Arvestades eksperimentaalarenduse olulisust teadusmahuka majanduse toetamisel, on arendusgrantide rahastamist plaanis järgnevatel aastatel oluliselt suurendada.

Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel selgitas, et arendusgrant on sellest aastast esmakordselt kasutusel olev uus rahastamismeede eksperimentaalarenduse toetamiseks: „Selle eesmärgiks on edendada tehnoloogiasiiret, teadustulemuste rakendamist ettevõtluses ja ühiskonnas laiemalt ning suurendada teaduse ühiskondlikku ja majanduslikku mõju. Piltlikult kujutades on see katse alustada teaduse ja innovatsiooni vahelise lõhe ületamiseks silla ehitamist teadusepoolselt kaldalt. Nii suur taotluste arv näitab, et teadlased on selle silla ehitamiseks valmis.“
Arendusgrandi taotlemine toimub kahes etapis. Eeltaotluste hindamise tulemused tehakse teatavaks mai teises pooles. Teises etapis esitatud taotluste esialgsed rahuldamise ettepanekud tehakse teatavaks novembri alguses ja lõplikud otsused detsembris. Arendusgrandi taotlemise eelduseks on taotleja eelnev nõutud tehnoloogilise valmiduse tasemeni jõudnud uurimistöö. Taotlusi menetleb Eesti Teadusagentuur ning neid rahastatakse riigieelarvest Haridus- ja Teadusministeeriumi kaudu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht