TLÜ teadlased teevad Brüsselis esmakordselt neuroteatrit

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

14. septembril toimub Brüsselis Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva üritustega seoses lavastuse „Demultiplexia“ esietendus, milles kohtuvad tehnoloogia, neuroteadus ja kunstid.

„Demultiplexia“ on eksperimentaalne multidistsiplinaarne projekt, kus tantsijate ajulained loovad laval reaalajas vaatajate ees audiovisuaalse tulemi. Vaatajate ette tuuakse assotsiatiivne lugu kahest inimest, kes kommunikeeruvad teineteisega läbi videoekraanidel ilmuvate kujundite. Need kujundid valib välja arvutiprogramm etendajate emotsioonidele ja seisunditele tuginedes. Vaataja näeb laval liikumist ja emotsioone, mis on mõjutatud iga tantsija isiksusest kaasates aju-arvuti liidese tehnoloogiat.

Teaduslikus mõttes toob projekt kokku mitu uurimissuunda, sealhulgas tehnoloogia, koreograafia, psühholoogia ja kinemaatika. Inimese-arvuti interaktsioon on tuleviku võimalus mitteverbaalseks kommunikatsiooniks, millel kunsti abil on potentsiaali luua huvitavaid elamusi.

„Demultiplexiat“ veab NeuroTeatri Collective koostöös mitmete rahvusvaheliste ekspertidega, kelle hulgas ka Tallinna Ülikooli arvutitunnetuse dotsent Aleksander Väljamäe, tantsukunsti dotsent Tiina Ollesk ja tantsukompositsiooni dotsent Renee Nõmmik. Esietendus on osa BOZARi Elektroonilise Kunsti Festivali avaüritusest.

Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud välisprogramm pakub Eesti talentidele võimaluse näidata parimat osa meie kultuurist, teadusest, ettevõtlusest ja digitaalsetest uuendustest koostöös rahvusvaheliste partneritega. Üle 150 ürituse toimub rohkem kui kolmekümnes riigis üle maailma. Programmis löövad pooleteise aasta jooksul kaasa paljud Eesti tipptegijad, nende hulgas teater NO99, KUMU kunstimuuseum, Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkester, Simple Session elamusspordifestival ning mitmed arhitektid, muusikud, filmitegijad, kunstnikud ja ka ülikoolid.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht