Toomas Järveti film “Karmil pinnal” esindab Eestit Pariisis

Karmil_pinnal_037.-13. märtsini Pariisis toimuval Maailma Kultuurikeskuste Ühenduse (Forum des instituts culturels étrangers à Paris) poolt korraldataval filmifestivalil osalevad 19 FICEPi liikmesriiki. Festival toimub kolmandat korda ning nii osalevate riikide kui ka publiku arv suureneb iga aastaga. Pidades silmas aasta spordikesksust (Euro 2016), on selle festivali alateemaks sport.
Toomas Järveti “Karmil pinnal” linastub festivali lõpufilmina 13. märtsil populaarses, Sorbonne´i peahoone lähistel asuvas kinos “Les 3 Luxembourg”. Festivalil on kohal filmi autor kes osaleb filmijärgselt vestluses publikuga.
Rea Rannu-Ideon Eesti Suursaatkonnast Pariisis ütles “Karmil pinnal” valikut põhjendades, et sport ei ole ainult jalgpall või suusatamine, Toomas Järveti film räägib enese- ja piiride ületamisest mitmes mõttes ja võiks puudutada Pariisi kõike näinud kinopublikut.
Järveti filmi “Karmil pinnal” peategelaseks on endine Palestiina poliitvang Maher, kes teeb oma elus kannapöörde ning leiab uue kire kaasaegses tantsus, mis on konservatiivses islami ühiskonnas enam kui kahtlane. Maher asub võitlusse kultuurinormide, tavade ja perekonna eelarvamustega, et tuua lavale oma autorilavastus. Selleks peab ta ületama erinevaid takistusi, olgu selleks siis aja- ja rahapuudus, bürokraatia, vigastatud trupiliige või sugulaste umbusk.  Filmi tegevus leiab aset ühes maailma konfliktsemas piirkonnas, kus lisaks Palestiina ja Iisraeli vastasseisule toimub ka kultuurisõda uuenduslike unistuste ja konservatiivsete normide vahel.
Filmi režissöör on Toomas Järvet, operaator Max Golomidov, monteerija Qutaiba Barhamji, produtsent Eero Talvistu. Muusika filmile on loonud Abraham’s Cafe. Filmi on tootnud Exitfilm, kaastootjad Kinoport Film ja Kinotehnik. Filmi tootmist on toetanud: Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.
“Karmil pinnal” maailma esilinastus toimus 2015 aasta novembris mainekal dokumentaalfilmi festivalil IDFA.
Lisainfo:
http://www.ficep.info/#!semainedescinemas/h86sp
Vaata filmi treilerit siit:

FB leht: fb.com/roughstage
Koduleht: www.roughstage.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht