Transsooliste inimeste teatrilavastus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Teemu Mäki ja Transforces

Septembri lõpus tuleb Eestisse kuulsa soome kunstniku ja lavastaja Teemu Mäki lavastus “Muutujad” (Transformations).

Dokumentaallavastus “Muutujad” käsitleb soolist enesemääratlust – mis on üldse sugu ja kes võib seda defineerida? Laval on viis transsoolist inimest, kes jutustavad oma lugusid sellest, kuidas nad oma soolist identiteeti on mõtestanud ning milliseid raskusi on nende elus sellega seoses ette tulnud. Peamiselt räägivad nad selliseid lugusid, anekdoote ja fakte, mis puudutavad nende endi elusid.

“Muutujate” lavastaja Teemu Mäki: “See on tähtis teema, millest inimesed võiksid rohkem teada. Inimesed kipuvad soolist identiteeti ja seksuaalset orientatsiooni pidama millekski enesestmõistetavaks. Ma arvan, et see on suur viga. Hea oleks, kui me mõtleksime selle uuesti läbi, mis on sugu üldiselt.”

Lavastuse peategelaseks on Helsingis tegutsev stand-up koomik Jamie MacDonald. Jamie on Kanada päritoluga transsooline mees, kes avab kõige põhjalikumalt oma soolise identiteedi loo. Peale standupi lähenetakse lavastuses teemale läbi intervjuude, performance’i,tantsu- ja sõnateatri. Lavale jõudnud lood on tõeliselt puudutavad, tihti ka dramaatilise ja koomilise alatooniga samaaegselt.

Etenduste järgselt leiavad aset ka kaks avalikku vestlusringi:
Tallinnas 26. septembril ja teise Tartus 28. septembril, kus oma eksperdid ning erinevate huvigruppide esindajad oma arvamusi saavad jagada.

Etendused toimuvad 25. ja 26.09 2017 kell 19.00 Vaba Lava teatrikeskuses ja 28.09. 2017 kell 19.00 Tartus ERMi teatrisaalis ning on inglise ja soome keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.

Lavastuse toob Eestisse sotsiaalselt kõnekate teatri- ja kunstiprojektidega tegelev MTÜ Vaba Vorm.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht