TÜ maalieriala magistrantide näitus NOORUS galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

MÄLU / MEMORY
MIRJAM HINN, SIIRI JÜRIS, ANNIKA LUMI, MARTIN URB
Tartu Ülikooli maalieriala 2. kursuse magistrantide näitus
Avamine 10. jaanuaril kell 17.00 NB! Avamisel performance!
11. – 28. jaanuar 2017
Tartu Kõrgema Kunstikooli galerii „NOORUS” / keldrikorrus

Näituse „MÄLU“ siduvaks teemaks on personaalne ja kollektiivne mälu, inimese võime unustada/andestada, mälu valikulisus jne. Hämarad ja ekspressiivse ruumimõjuga sopilised varjendiruumid kui alateadvuse metafoor on olnud  inspireerivaks koostööpartneriks  nii rühmatööna kui individuaalselt valminud teostele – iga autori ekspositsioon  on käsitletav ka väikese isikunäitusena.
Väljavõte kursuse „Maal/dekonstruktsioon” kirjeldusest: Maalikunsti ristumine teiste kunstiliikidega (installatsioon, video, terviklikud ruumilised seadeldised, environment ). Kunstiliikide vaheliste piiride hajumine (skulptomaal, kollaaž, ready-made, segatehnikad jm).

Annika Lumi tulevikumälestuste sarnased eksperimentaaltrükid mitmekümne halli varjundiga, otse kruntimata valgetele puuvillastele kangastele, on poeetiline hommage Jaapani graafikakultuurile ja sealsele elutunnetusele tervikuna, pikalt fännatud kultuurikorje sisaldab lõikeid aastatuhandete vanusest pärandist kuni Aasia maade pealetükkiva pop-kultuurini. Taolisel meetodil sündinud mälestused hämmastavad oma poeetilise intensiivsusega, mis kokkupuutel tegelikkusega võivad samahästi ka tühistuda.
Siiri Jüris esitab perekonna-arhiivist pärit digitaaltrükke suureformaadilistel alumiiniumlehtedel, mis antud näitusel arhiivimaterjali ehk inspiratsiooni-andja staatuses. Ekspositsiooni tuumakam osa on Jürise metafoorsete portreede sari, valguvate värviplekkide meetodil fikseeritakse siin konkreetsete isikutega seotud mälupilte. Somnambuulses koloriidis maalitud kummituslikud figuurid on vabad tüütust manerismist – suurepärane saavutus!
Mirjam Hinn analüüsib oma suureformaadilistes, löövalt pop-kunsti esteetikat kasutavates abstraktsioonides, kõikvõimalike logode ja kaubamärkide võimu ja võimet anastada ja korrigeerida/korrodeerida meie isiklikke mälestusi.
Martin Urbi UV-valgustuse alla installeeritud atraktiivse mõjuga mäluniidistik visualiseerib mikro- ja makrotasandite struktuurse sarnasuse, see on kunstniku tõlgendus bioloogiliste mälustruktuuride võimalikust kattumisest kõrgtehnoloogilise mäluga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht