TÜ professor Sara Bédard-Goulet räägib üleilmastumisest kirjanduse näitel

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Maailma keelte ja kultuuride kolledži rahvusvaheline konverents „Sündmus ja pilt“
Jakobi 2-110
Foto Andres Tennus/Tartu Ülikool
Sara Bédard-Goulet

Teisipäeval, 29. mail kell 16.15 peab Tartu Ülikooli romanistika professor Sara Bédard-Goulet ülikooli aulas ingliskeelse inauguratsiooniloengu teemal „Moodsa maailma asustamine: Jean Echenoz’ romaanid“.
Professor Bédard-Goulet esitab oma loengus Prantsuse kirjaniku Jean Echenoz’ (snd 1947) romaani „Nous trois“ („Meie kolm“, 1992) kirjandusliku analüüsi, et näidata, mis juhtub ruumi ja kohtade asustamisega siis, kui Maa ise sekkub armukolmnurka. Echenoz’ romaanid, mida autor ise määratleb geograafilistena, aitavad eriti hästi mõtiskleda asustuse ja selle tänapäevase tähenduse üle.
Ajal, mil kujutluspildid globaalsest külast on tegelikkuses asendunud üleilmastunud maailmaga ja mil oleme keskkonnahoiatuste juurest jõudnud ökoloogiliste katastroofideni, saame viimaks aru, et meie planeet ei ole lõputu. Kirjandusteostes pakutakse sissevaadet asustusprotsessidesse, lähtudes sellest, et igasugune ruumipraktika on võimalik ainult tänu representeerimisele ja kujutlusvõimele. Objektiivset ruumi kui sellist ei ole olemas, kuigi modernismiajastul on püütud seda tekitada.
Professor Sara Bédard-Goulet on saanud Prantsusmaal Toulouse’i Ülikoolis 2012. aastal prantsuskeelse kirjanduse alal doktorikraadi. Ta jätkas seal teadustööd ning sai 2015. aastal Kanada Sotsiaalteaduste ja Humanitaaria Teadusnõukogult (SSHRC) järeldoktorantuuri grandi. Ta töötas kaks aastat Kanadas Québeci Ülikoolis Montréalis (UQAM) ja tegeles projektiga, mis käsitles tänapäeva asustust Echenoz’ romaanides. Aasta hiljem sai ta SSHRC-lt järgmise grandi ning juhtis kuni 2018. aasta kevadeni teadusprojekti „Nüüdisaegsed kehad ja elamise ruum“. Kuni Tartu Ülikooli „ASTRA“ professoriks valimiseni osales ta UQAM-is järeldoktorantuuri ajal projektis, milles analüüsiti kirjanduse ja kino performatiivset suhet.
Romanistika professori Bédard-Goulet’ tööd Tartus toetatakse Tartu Ülikooli „ASTRA“ projektist „PER ASPERA“, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht