Ukraina kunstniku Olena Hnatiuki näitus R galeriis

Reedel, 1. märtsil, avatakse R galeriis Ukraina kunstniku Olena Hnatiuki personaalnäitus “Labürint: 12 mõra hinges”. 

Näitusel on seeria eneseuurimuslikke digitaalseid illustratsioone, mis põhinevad kunstniku isiklikel kogemustel ning on loodud Rootsis, kus kunstnik Ukrainas toimuva sõja tõttu praegu elab.

“Need on 12 erinevat lugu, mis sisaldavad valu, reetmise, üksinduse ja surmakogemise hetki kuid sümboliseerivad ka lootust, eneseületamist ja taassündi,” avas Olena Hnatiuk näituseseeria ideed.

“Kirjeldan seisundeid, millesse tahes-tahtmata sukeldume ja millest läbi sisemaailma labürindi on kohati keeruline väljuda. Illustratsioonid ei peegelda ainult siseuniversumit vaid ka kohtumisi ja õppetunde, mis kujundavad arusaama iseendast ja ümbritsevast maailmast ning teed mõistmise ja harmooniani,” lisas autor.

Olena Hnatiuk on sündinud 1995. aastal Ukrainas Hersoni linnas. Ta on maalikunstnik, illustraator, graafiline disainer ja õpetaja.

Ta on lõpetanud Hersoni Riikliku Tehnikaülikooli disainiteaduskonna graafilise disaini erialal ning on osalenud üle 30 näitusel. Tema looming on erakogudes Ukrainas, USA-s, Rootsis ja Saksamaal. Alates 2022. aastast elab ta Rootsis Skåretis.

Näituse kuraator on Olena Hnatiuki õpingutekaaslane ja sõber, praegu Eestis elav kunstnik Viktoria Berezina, kes on samuti pärit Ukrainast Hersoni linnast ning on paljudele eestlastele tuntud “Viktoria kirjade” autorina.

“Viktoria kirjadest” sai avalik sõjapäevik kui täiemahulise sõja esimestel kuudel tekkis Viktorial kirjavahetus Tartu galeristi Raul Oreškiniga. Tänaseks on kirjadest saanud raamat “Minu Herson. Kirjad Ukrainast.”

Näitus “Labürint: 12 mõra hinges” jääb R galeriis avatuks 27. aprillini

R galerii asub stuudiopoes Karud ja Pojad Tartu Aparaaditehases.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kultuurkapital

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht