Ülle Raadiku näitus “Aknad” Hop galeriis

raadikNeljapäeval 17. märtsil kell 17 avatakse HOP galeriis tekstiilikunstnik Ülle Raadiku näitus  „AKNAD“.
Ülle Raadik on tekstiilikunstnik, kelle viimaste aastate loominguline fookus on enamasti püsinud sisustustekstiilidel. Lõpetanud aastal 1975 tekstiilikunsti eriala tollases Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, on ta aktiivselt osalenud Eesti tekstiilikunsti maastikul tänaseni. Ta on osalenud arvukatel näitustel ja teda on tunnustatud „Aasta Tekstiilikunstnik 2000“ tiitliga.
Avataval näitusel saab näha Raadiku kujundatud ruloosid. Läbi kardina ja akna motiivide lahkab kunstnik sees – väljas temaatikat, privaatsust ja selle puudumist. Kujuteldavat dialoogi kardinataguse maailmaga ilmestavad Albert Kerstna fotod.
„Ruloo loomuses on olla liikuv: ta laskub alla, kui vajad privaatsust ja kaob, kui teda ei vajata.  Lisaks sellele elustab ruloo sinu valge seina ja annab energiat ka siis, kui õues on koerailm.  Varjame temaga kaamost, kuid kutsume päikese tuppa.
Sellel näitusel on kaks nägu: see, mis on toas ja see, mis on väljas. Aknad on silmad keskkonda, meist väljapoole. Tekstiilid interjööris suhtlevad alati aknataguse maailmaga. Sellest tuleneb ka minu vajadus fotode järele – elu järele väljaspool.
Albert Kerstna fotod on lummavad kui muinasjutud. Ka nüüd leidsime üllatavad fragmendid lihtsast elust meie ümber. Killukesed kuskilt mujalt, seest ja väljast, on toodud galerii ruumi.

Ülle Raadik AKNAD
Näituse kujundus:  Liisi Murula
18.03.- 05.04. 2016
Hop galerii
Tallinn
Hobusepea 2

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht