Urmas Lüüsi näitus “Inimese mõõt” Hop galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Urmas Lüüs. Kaader videoinstallatsioonist „Inimese mõõt”. 2018.

Neljapäeval 1. märtsil kell 18.00 avatakse HOP galeriis Urmas Lüüsi näitus “INIMESE MÕÕT” / “THE MEASURE OF MAN”.

„Inimese mõõt“ on läbi kolme nädala muutuv installatsioon. Avamise õhtul lükatakse käima protsess, mis viib savist ja rauast skulptuuri taas oma materjali algvormi. Nii nagu surevad ja kõdunevad inimesed, neelavad keemilised protsessid kunstniku poolt materjalile pealesunnitud kultuurilisi tähendusi. Ülistus füüsilise materiaalsuse ülemvõimule. Näitust saadab tekstivihik, kuhu on koondatud valik kunstniku päevikusissekannetest kaks aastat tagasi toimunud residentuurist Itaalias, kus sai selle teose idee idanema pandud.

Kunstnik ise kasutab oma viimase aja loomingu saateks fraase: performatiivsus ja kehaline kohalolek; biosemiootikast lähtuv allumine materiaalsuse füüsilisele ülemvõimule; vastuhakk lääne koloniseerivale ainuõigsusele defineerida kaasaegset kunsti; sildade rajamine visuaalse poeesia, teaduslike meetodite, heli ja kirjasõna vahele.

Urmas Lüüs (1987) on omandanud Eesti Kunstiakadeemias nii bakalaureuse- kui ka magistrikraadi (prof. Kadri Mälk) ning viibinud vahetusõpingutel Rootsis Göteborgi Ülikooli Steneby Kolledžis (prof. Heiner Zimmermann). Aastal 2015 töötas ta assistendina Amsterdamis ehtekunsti ühe suurkuju Ruudt Petersi ateljees. Hetkel annab Lüüs loenguid Eesti Kunstiakadeemia Ehte- ja sepakunsti erialal ja töötab Tallinnas vabakutselise kunstniku, disaineri ja kirjutajana.

Urmas Lüüs
INIMESE MÕÕT
1.03. – 20.03.2018
HOP galerii
Tallinn
Hobusepea 2

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht