Vaba Lava teatrikeskuses etendub Julian Hetzeli lavastus “Vormides hirmu”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Sculpting Fear. Hanne Nijhuis.

Sculpting Fear. Hanne Nijhuis.

13. ja 14. mail etendub Vaba Lava teatrikeskuses hollandi muusiku ja lavastaja Julian Hetzeli “Vormides hirmu”, mis on ühtlasi ka Vaba Lava selle hooaja kuraatoriprogrammi viimane lavastus.

Tänapäeval näib olevat kõigi probleemide jaoks olemas praktilised lahendused ja rakendused – kõige jaoks leidub äpp: sammuloendi, pulsikell, ilmaennustus, kalender meeldetuletustega. Nii et pole vaja muretseda? Keegi ei eksi ära, keegi ei saa märjaks, keegi ei jää kohtumisele hiljaks. Keegi ei jää üksi. Kõik on kindlalt kontrolli all. Kuid sellel turvalisel, päikeselisel alal on piirid ja selle taga asub terra incognita, tundmatu maa, mis on varjatud justkui uduga. Mida või keda me võiksime näha, kui see udu hajub? Me ei tea ja me kardame… tundmatut, võõrast, teistsugust, ebamugavust tekitavat, piinlikku, heidutavat. Seda, mis on teispool seina, meie silmade võrkkesta taga, meie peas, meie südames. See, mida me pelgame, on amorfne, kujuta, struktuurita ja seda ärevust tekitavam!

Julian Hetzeli “Vormides hirmu” koosneb kahest eraldiseisvast, kuid teineteist sisuliselt täiendavast osast: etendusest, mis toimub Vaba Lava saalis ja performance’itest Tallinna linnaruumis.

 

Sculpting Fear.  Martin_Wickenhaeuser

Sculpting Fear. Martin_Wickenhaeuser

Teatrilaval loob Hetzel emotsionaalselt laetud mõjuva atmosfääri, kus näitlejad üritavad erinevaid meetodeid kasutades kujutada ja visualiseerida hirme ja tühjust. Vormida midagi, mida me pigem väldime, sest see on raskesti hoomatav ja kirjeldatav. Hetzel kutsub publikut üles julgust kokku võtma ning koos näitlejatega oma hirmudele otsa vaatama.

Lavastaja Julian Hetzel, dramaturgia Miguel Angel Melgares, kostüümid Gertjan Franciscus, stsenograafia Nico de Rooij, muusikaline kujundus Natalia Dominguez Rangel, tehnik Vincent Beune, tehnilised lahendused David Hunneman, produtsent Yola Parie, produtsendi assistent Irene Hagemans.

Produktsioon SPRING Performing Arts Festival Utrecht. Kaasproduktsioon South East Dance Brighton, Quadrennial Prague, Miri Lee, Eva Susova, Tomislav Feller, Svetlin Velchev.
Lavastuse väljatoomist toetavad fond Podiumkunsten (Holland) Gemeente Utrecht ja SPACE – Supporting Performing Art Circulation in Europe, Eesti etendusi lisaks ka Goethe Instituut ja PK Ilmarine.

Amsterdamis elav ja töötav Julian Hetzel (sündinud 1981. a. Saksamaal) on muusik ning etendus- ja visuaalkunstnik. Tema tööd kombineerivad teatrit, muusikat ja multimeediat ning kasutavad dokumentaalseid meetodeid poliitiliste ja eetiliste küsimustega tegelemiseks. Hetzel on lõpetanud Saksamaal Bauhausi ülikooli audiovisuaalse kommunikatsiooni eriala ning Amsterdami DasArts´i etenduskunstide osakonna uute vormide alal. Noore kunstniku töid on esitanud paljud Euroopa tähtsamad teatrifestivalid.

“Vormides hirmu” Eesti esietendus Tallinnas toimub 13. mail, teine etendus 14. mail. Peale teist etendust toimub vestlus kunstnikega. Etendus kestab 60 minutit. Performance´id Tallinna tänavatel kestavad 20 minutit, asukoha ja kellaaja infot saab jooksvalt Vaba Lava Facebookist.

Vaba Lava 2015/2016 hooaja kuraatoriprogrammi on kokku pannud rahvusvaheline etenduskunstide ekspert Thomas Frank Austriast ning teatriuurija ja -kriitik Madli Pesti, kes valisid  avalikule ideekonkursile laekunud 244 projekti hulgast välja 9 lavastust, koondades need pealkirja alla “Tavalised inimesed: alastusest enam”.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele. Vaba Lava suurtoetaja on telekommunikatsioonifirma Starman.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht