Valga Muuseumis avatakse Peeter Talvistu kuraatornäitus „Piiripealne”

Teisipäeval, 5. juunil kell 16.00 avatakse Valga Muuseumis Peeter Talvistu kuraatornäitus „Piiripealne”. Tartust sõidab avamisele eribuss!

Kuigi kunstnike määratlemine üksikute teoste ja konkreetse meediumi kaudu muutub üha keerulisemaks, eksisteerib endiselt kunstnike (ala)liiduline kuuluvus ning toimuvad meediumist lähtuvad näitused. Tartu Kunstnike Liidu kuraator-projektijuhi Peeter Talvistu koostatud näitusel osalevad aga kunstnikud teostega, mille meediumi kasutus on piiripealne. Omadus, mis iseloomustab ka näituse toimumiskohaks olevat Valga-Valka linna.

Kuivõrd vorm on lahutamatu sisust, muutub piiripealseks, tabamatuks ka teoste võimalik tähendus. Nii koondab näitus viit kunstnikku, kellele annab nende loomingulise väe opereerimine ähmases piiripealsuses. Ehk asub sarnases äraspidises kohas ka kaksiklinn Valga-Valka, mille puhul oleks keeruline mõista selle loomust teise osapoole puudumisel.

Näitusel osalevad Eva Mustonen, Laura Põld, Anna-Maria Saar, Diana Tamane ja Kadri Toom.

Graafiline kujundus: Katrin Nõu

Näitus on avatud 31. juunini.

**** Kuna Tartu ja Valga vaheliste ühistranspordi ühenduste arv on piiratud, sõidab avamisele eribuss. Buss stardib Tartust 5. juunil kell 14.30 Tartu Kunstimaja eest ja alustab tagasisõitu Valgast Tartusse kell 18.00. Edasi-tagasi sõidu eest tuleb tasuda 5 eurot (koha peal sularahas). Koha broneerinimiseks on vajalik ETTEREGISTREERIMINE aadressil sekretar@kunstimaja.ee esimeseks juuniks.

Lisainfo:

Peeter Talvistu
Kuraator-projektijuht
talvistu@gmail.com
5650 7782

Valga Muuseum, Vabaduse 8
www.valgamuuseum.ee
T–R 11–18, L 10–15
Näitust on toetanud Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Valga linn, Valga Muuseum

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht