Valgevene illustraator Pavel Tatarnikau Kondase keskuses

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kondase keskusel on hea meel kutsuda kolmapäeval, 16. septembril kell 17 Valgevene kunstniku Pavel Tatarnikau illustratsioonide näituse avamisele. Pidulikust sündmusest võtab osa ka Valgevene suursaadik Eestis, Tema Ekstsellents Anatoly Stepus. Kondas Centre is happy to invite you to the opening of Belorussian artist’s Pavel Tatarnikau’s exhibition of illustrations on Wednesday the 16th of September at 5 p.m. The vernissage will be attended by the ambassodor of Belorussia in Estonia, His Excellency Mr Anatoly Stepus. Further information in English below. 

Pavel Tatarnikau (Павел Татарнікаў), ka Pavel Tatarnikov, on nimekas Valgevene graafik ja illustraator, kes sündis 1971 Brestis kunstnike perekonnas. 1989. aastal lõpetas Tatarnikau Vabariikliku Kunstikolledži Minskis. Järgnesid õpingud Valgevene Riiklikus Kunstiakadeemias, mille ta lõpetas 1995. a graafika erialal. Alates 1997 on ta Valgevene Kunstnike Liidu liige ning 2001. aastast Valgevene Kujutava Kunsti Akadeemia graafikakateedri dotsent.

Raamatuillustratsioonile pühendus Tatarnikau alates 1989. aastast. Algas ka kunstniku koostöö lastekirjanik Uladzimir Jagoudzikiga, kelle raamatutele „Printsess maa-aluses kuningriigis” (Царэўна ў подземным царстве) ja „Jutustus möödunud aegadest” (Аповесць мінулых гадоў) tehtud illustratsioonid on pälvinud rahvusvahelist tunnustust.

Tatarnikau on illustreerinud H. C. Anderseni, vendade Grimmide, R. L. Stevensoni, A. Dumas’, Shakespeare’i jpt teoseid. Ta teeb tihedat koostööd Valgevene, Venemaa, Lääne-Euroopa, Jaapani, Taiwani, Hiina jt maade kirjastustega, töötab mitmesuguste projektide kallal, tegeleb estampgraafika ja litograafiaga. P. Tatarnikau on osalenud isiku- ja ühisnäitustel Valgevenes, Austrias, Hispaanias, Itaalias, Jaapanis, Leedus, Poolas, Prantsusmaal, Saksamaal, Serbias, Suurbritannias, Šveitsis, Taiwanis, Tšehhimaal, Ukrainas, USAs, Venemaal.

Kunstnik on saanud rohkelt auhindu Valgevenes ja välismaal, sh Bratislava illustratsioonibiennaali (BIB) „Kuldse õuna” 2001. a („Printsess maa-aluses kuningriigis”) ja 2009. a (J. Matthews „Arthur of Albion”) ning plaketi rahvusvahelisel konkursil „ 40th Golden Pen of Belgrad / Zlatno Pero Beograda” 1999. Valgevenes on tema loomingut korduvalt auhinnatud konkurssidel „Kunst ja raamat” ja „Kunstnik ja raamat”. 2010. a sai ta riikliku kirjanduse, kunsti ja arhitektuuri auhinna.

Pavel Tatarnikau elab ja töötab Minskis. Tal on abikaasa Irina ja poeg Jan. Kunstniku tööde kohta leiate lisateavet tema koduleheküljelt www.tatarnikov.com .

Näitus jõudis Eestisse tänu Lastekirjanduse keskusele. Kondase keskus (Pikk 8, Viljandi) on avatud kolmapäevast pühapäevani 10-17. Väljapanek jääb avatuks 8. novembrini. Muuseumi näituseid 2015. aastal toetab Kultuuriministeerium. Pressiteate koostas Eesti Lastekirjanduse keskus.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht