Väliseesti õpetajad alustavad emakeelepäeva tähistamisega Eestis

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja emakeelepäeva tähistavad väliseesti õpetajad 8.–10. märtsil Tartus.

Tartusse koguneb üle 60 emakeeleõpetaja  15 Euroopa riigist. Paljud neist on kogenud pedagoogid, kuid on ka agaraid lapsevanemaid, kes on loonud lasteringe ja mängukoole, et aidata välismaal elades oma lastel eesti keelt säilitada.

Emakeelepäeva kohtumiste tava sai väliseesti õpetajate hulgas alguse üheksa aastat tagasi. Kokku on saadud Saksamaal, Luksemburgis, Belgias, Suurbritannias, Rootsis ja Hollandis. Eesti Vabariigi juubeliaastal otsustasid õpetajad tähistada emakeelepäeva Eestis. Erinevate riikide kolleegid vahetavad kogemusi, külastavad eesti keele tunde ja täiendavad oma teadmisi.

Seekord on Tartus luubi all logopeedilised teemad, tagasipöördumine Eestisse, rahvakultuuri kasutamine õppetöös, videotervituste filmimine ja keelesugulus. Külastatakse Eesti Rahva Muuseumit ja Tartu linna lasteasutusi. Kokkutulnuid tervitab haridus-ja teadusminister Mailis Reps.

Sel aastal õpib välismaal eesti keelt ligi neli tuhat last. Eesti keelt õpetatakse üldhariduskoolides,  pühapäevakoolides, seltsides ja lasteringides. Mitmes riigis on loodud ka eestikeelsed lasteaiad.

Eestist lähetatud õpetajad töötavad Luksemburgis, Brüsselis, Riias, Petseris ja Ülem-Suetukis. Eesti keele õpet välismaal toetab Haridus- ja Teadusministeerium rahvuskaaslaste programmi raames, haridustegevusi aitab ellu viia Eesti Instituut.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht