Valtu külaülikooli “Ääremärkused” Kondase keskuses

img_9406 - väikeKäesoleval neljapäeval, 16. aprillil kell 17.00 jätkub Viljandis Kondase keskuses vestlussari „Ääremärkused“, mis lahkab perifeeriaga seonduvaid teemasid. Külaliseks on kodanikuaktivist Vahur Tõnissoo Raplamaalt, kes kõneleb sealsest kogukonnaliikumisest ning muuhulgas ka Valtu külaülikoolist, mis viimastel aastatel Ööülikooli hulga suurepäraste loengutega kostitanud on.

Vahur Tõnissoo tegemistega said Eesti inimesed tuttavaks 2013. aastal, kui tema ja teised Raplamaa inimesed leidsid, et kavandatav Rail Balticu trass oleks Kehtna vallas läbinud kümmet küla ja kaheksat põllumajandusettevõtet, nende seas mitut tippfarmi. Nii võeti kokku ettevõtjad ja külainimesed, koostati tegevusplaan ning hakati ühiselt enda eest seisma ja lahendusi otsima. Nende kogukonnaliikmete eesmärk oli, et kogu protsess oleks läbipaistev ja avalik – nii sai ka kiikumise nimeks „Avalikult Rail Balticust”. Nähes, et üheskoos arutledes on tõepoolest võimalik kogukonna elu hoida ja parandada, otsustati luua ka külaülikool.

Valtu külaülikool esitleb end kui kohta, mis pakub ärksate külade täiskasvanutele enesearendamise võimalust eesmärgiga tõsta maapiirkonna inimeste vaimsust, arendada terviklikumalt maailmapilti ning võimet osaleda kodanikuühiskonnas. Loenguid, mida on võimalik järelkuulata Ööülikoolist, on käinud andmas sellised tuntud lektorid nagu Marju Lauristin, Mikk Sarv, Marju Lepajõe, David Vseviov jt. Külaülikooli kohta leiate rohkem infot aadressilt: https://valtunurmekyla.wordpress.com/kulaulikool/

“Ääremärkused” on vestlussari, kus kõnelejateks on inimesed, kes ühel või muul viisil puutuvad kokku enese (või kellegi teise) positsioneerimisega kultuuri äärealal. Kondase keskuse profiilist tulenevalt huvitavad meid eriti visuaalkultuuri marginaalsed nähtused, ent samavõrd põnev on jälgida enesekindla perifeeria arenemist kogu kultuuriruumis. 2015. aasta kevadel pöörame eriliselt tähelepanu (perifeersetele) kogukonnaliikumistele.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht