VII taaskasutusteemaline kunstinäitus ANNA UUS ELU

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Avamine 28. märtsil kell 16.00
Näitus avatud 29.03 – 02.06.2019

Näitusesarjast on saanud Uue Kunsti Muuseumi igaaastane traditsiooniline näitus, mille seekordne alateema on MINA JA MAAILM.
Teemavalik on valitud seoses hetkel väga aktuaalse kliimasoojenemisega.

Kristiina Tikke Tuura

Näituse erikülaliseks on kutsutud Soomest Kristiina Tikke Tuura, kes on oma loomingu pühendanud Läänemerest leitud prügi sorteerimisele ja neist kunstiteoste loomisele. Kristiina Tikke Tuura esineb näitusel oma installatsiooniga “Hiiglase latern”, mis on inspireeritud Süüria laternatest ning lampidest. Teos on kui kummardus sõjas hävitatud maa meisterlikule ja traditsioonilisele käsitööle, mis on inspireeritud muistendite vaimust. Kunstniku juhendamisel toimub Pärnus töötuba mais 2019.
Kõrvuti tegevkunstnikega võtavad näitusest osa Eesti Kunstiakadeemia ja Kõrgema Kunstikooli Pallas üliõpilased oma uudsete ideedega.
Teema “Mina ja maailm” on kõnetanud kunstnikke nii, et teoste materjalide valik teeb suure üllatuse. Nii on haaranud mõni arhitekt oma materjaliks vanad villased sokid, maalikunstnik tulekahjust päästetud puituksed, metallikunstnik värvised paletid, tekstiilikunstnik merest uhutud kalavõrgud. Näitus pakub avastamist ja inspiratsiooni, et igast peaaegu prügikasti visatavast asjast saab luua midagi uut.

Näitusel osalevad:
Kristiina Tikke Tuura (Soome), Aet Ollisaar, Ain Toim, Aleksandr Michelson, Alge Sard, Anastasia Rikk, Anna Sui, Anne-Ly Veit, Anneli Kivirand, Annika Mätlik, Ants Link, Dorel Sabre, Eiliki Pukk, Elize Hiiop, Kalamaja Mosaiigistuudio (Elle Kannike ja Mariliis Ale), Erika Pedak, Heli Tuksam, Imre Nõmm, Ivi-Els Schneider, Jaan Pärn, Kadri ja Urve Kass, Kalli Kalde, Kersti Vaks, Kristiina Pärk, Liisi Tani, Ludmilla Swarczewskaja, Polina Lyasheva, Maarja Mäemets, Rait Lõhmus, Maila Käos, Mari Seger, Mari-Triin Kirs, Marta Moorats, Peeter Unt, Piret Meos, Piret Ellamaa, Priit Kõiv, Riine Latserus, Tiia Mets, Tiiu Kirsipuu, Tiiu Leis, Ulli Puidak, Viivi Aavik, jt.

Koguperenäitus koos töötubadega “Anna uus elu” on saanud traditsiooniliseks kunstiürituseks Pärnu linnas. Näituse „Anna uus elu“ üheks eesmärgiks on muuta inimeste mõtlemist taaskasutuse väärtustamise kaudu loodussõbralikumaks ning ära visatud asjades näha väärtuslikku, kui mitte endale, siis teistele. Vahel võib saada just vanast või ära visatud asjast endale sobiliku ning vajamineva eseme. Samuti on problee

Marta Moorats

miks keskkonnale tootmisprotsessides tekkivad tootejäägid, millest disainerid-kunstnikud oskavad värske pilguga luua uusi disainesemeid.
Näituse töötubadest info alates 8.aprillist 2019 www.mona.ee

Kunstnike soovil on näitusel kolm kogumiskasti, kuhu ootame :
1. vanu T-särke,
2. cd, VHS ja vinüülplaate
3. teksamaterjali.

Selleaastase näituse koostööpartneriks OÜ Paikre, kes tutvustab eraldi prügi ümbertöötlust, sorteerimist ja jäätmete ringlust. Eksponeerimisele tulevad esemed, kuidas vältida prügi ja neid teistviisi kasutada.
Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Pärnu Linnavalitsus ja Soome Suursaatkond.
Kuraator: Marie Virta

Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
www.mona.ee
tel: 4430772

Tiiu Kirsipuu. Fragment I, II.

avatud iga päev 9-19.00

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht